Reklama
Archiv - Zprávy

Hammond si za nehodu si může sám, tvrdí závodník

Kolem nehody Richarda Hammonda je hodně živo. Jeden ze závodníků, kteří byli s Hammondem před havárií na trati, nyní tvrdí, že opravdovému profesionálovi by se to nikdy nestalo.
Zdroj: BBC

Ačkoliv jsou všichni samozřejmě rádi, že je Hammond po nehodě relativně v pořádku, přinesla tato nehoda řadu problémů. Clarkson s Mayem nestíhají a nevědí, co dřív. Tím, že jim vypadl třetí aktér The Grand Tour, jejíž uvedení je za dveřmi, mají víc práce než asi chtěli. Je tedy možné, že se bude muset posunout původně deklarovaný start druhé série, která měla začít v říjnu.

Kromě toho se teď ale ozval jeden z profesionálních závodních jezdců, který se účastnil závodu. Marcel Steiner, jak se dotyčný jmenuje, závod dokonce vyhrál. A podle něj se Hammond choval jako televizní primadona, ne jako závodní jezdec. Na místo konání přijel jen krátce před svou jízdou, trať si neprošel a prostě jen sedl do brutálního hypersportu a jel.

Náročné hledání pravdy

Tomu přitakává i šéf švýcarské federace automobilového sportu Patrick Falk. Ten měl se svými lidmi na starost celý závod, ale k autu Hammonda prý neměli vůbec přístup. Podle něj to bylo to proto, že natáčení neprobíhalo při oficiálním závodu. Nikdo tedy nemohl překontrolovat auto nebo bezpečností výbavu jezdce. Organizátor závodu ale tvrdí, že Hammondova účast v závodu byla připravována několik týdnů dopředu. Prý není pravda, že by se moderátor v závodě objevil na poslední chvíli.

Podle obou je pak zarážející, že ačkoliv profesionální jezdci si den před závodem projdou nebo projedou trať na kole, kontrolují její detaily a vyhodnocují případná rizika, Hammond nic takového neudělal. To prý ovšem neznamená, že by mu nehodu někdo snad přál! Jen je zvláštní, že si Hammond vůbec dovolil takto riskovat své zdraví i zdraví ostatních, když na trať prý vyrazil nepřipraven. Jsou to ale jen vyjádření a spekulace. Richard se k tomu zatím nevyjádřil a myslíme si, že ani nevyjádří. Důležité nakonec je, že je v pořádku a že ho již brzy znovu uvidíme na obrazovce.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV