Reklama
Archiv - Zprávy

Frankia Platin I 8400 GD - chceš-li nezávislost a svobodu, pořiď si megaobytňák

Pod názvem FRANKIA PLATIN I 8400 GD 5,3t se skrývá rozměrný, luxusní obytný automobil, jež má technický základ v osvědčeném modelu Mercedes-Benz Sprinter 519 CDI.
Zdroj: Jan Percl

FRANKIA PLATIN I 8400 GD 5,3t nestačí klasické "béčko"

Hned na úvod nutno říct, že řidičák skupiny B vám k řízení Frankie Platin stačit nebude. Není divu, velikostí i váhou se přibližuje víc náklaďákům a malým autobusům než osobákům -  délka více než osm a půl metru, celková hmotnost 5300 kg. Zkrátka k rozhýbání takové hmoty by byl i dvakrát přeplňovaný dvoulitr málo, proto byl použit vznětový šestiválec pocházející z Mercedesu-Benz Sprinter. Maximální výkon 190 koní (140 kW) a výborný průběh točivého momentu umožňují komfortní jízdu nejen v rámci rychlostních limitů, ale i při popojíždění po městě. Výkon přenáší na zadní kola automatická sedmistupňová převodovka, fungující plynule, bez rázů. Důležité je, že celek splňuje bez problémů emisní normu Euro 6. 

Jak už bylo řečeno v testu http://cool.iprima.cz/porady/autosalon/automobilove-rekordy-tohle-doma-nezkousejte, za volantem si nepřipadáte jako kapitán zaoceánského parníku. Verze I 8400 GD zvládne i zakroucenou okresku, ovládáním se totiž prakticky neliší od větší dodávky. Bát se nemusí ani méně zkušený řidič, nad trakcí a stabilitou pojízdného domova bdí systémy ABS, ASR, EBV a ESP. Vysoký akční rádius zajišťuje kombinace příznivé spotřeby a nádrže paliva o objemu rovných 100 l.

Informace o firmě, která na našem trhu karavany značky Frankia prodává, a hlavně podrobnosti o nabízeném komfortu uvnitř karavanu, najdete v přiloženém videu.

Reklama

Autor textu: expert František Fiala

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV