Reklama
Archiv - Zprávy

Formule E od Porsche má za sebou první jízdu

Tovární jezdec Porsche Neel Jani absolvoval na zkušebním polygonu Porsche ve Weissachu první kilometry v novém monopostu Formule E.

První jízda s nově vyvinutým, zcela elektrickým poháněcím ústrojím Porsche proběhla bez problémů. Závodním inženýrům poskytla cenné poznatky pro další přípravy vozidla během nadcházejících měsíců v rámci intenzivních testů před první účastí v závodech Formule E.

Po své první jízdě Neel Jani řekl: „Jsem velmi hrdý na to, že jsem při první jízdě našeho závodního vozu Formule E seděl za jeho volantem. Být jezdcem při první jízdě je nejen velkou ctí, ale také velmi napínavé. Vstupujeme zde do neznáma. Pro mě to byl velkolepý pocit. Každý v týmu cítí, že nyní se projekt dostává do obrátek. Dnes jsme samozřejmě ještě nezkoumali limity, ale poháněcí ústrojí a vozidlo zanechaly celkově velmi dobrý první dojem. Už se nemohu dočkat na další pokračování testů.“

„Vývoj vozidla Formule E s maximální hospodárností a nejnižší možnou hmotností je pro náš tým inženýrů velkolepou výzvou. Nyní jsme poprvé viděli vůz za jízdy, což byl pro nás velmi emocionální zážitek. V porovnání s vývojem pro sériovou výrobu jsou požadavky na hospodárnost a hmotnost pohonu ve Formuli E na zcela jiné úrovni. Nyní se budeme postupně přibližovat k limitům. To je zásadní, abychom ve Formuli E obstáli,“ dodal Malte Huneke, technický vedoucí projektu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV