Reklama
Archiv - Zprávy

Ford se snažil. Mustang ale v testech bezpečnosti ani napodruhé nezazářil

Když Mustang v nárazových testech EuroNCAP před časem dostal jen podprůměrné 2 hvězdičky z 5, byla z toho ostuda. Ford od té doby pracoval na nápravě, které se vůz dočkal právě nyní. Výsledek ale přesto není oslnivý.
Zdroj: Euro NCAP

Pokud se podíváte na výsledky amerických muscle cars, zjistíte, že Ford Mustang je z trojice tvořené ještě Chevroletem Camaro a Dodgem Challenger paradoxně nejbezpečnější. To ostatně potvrzují také výsledky tamních nárazových testů. V Evropě ale máme přísnější kritéria a výrazněji jsou hodnoceny také disciplíny, v nichž vozy typu muscle car prozatím nemají příliš šancí uspět. Třeba kritérium ochrany chodců, dle kterého by přední část vozu měla v ideálním případě být jako měkká kulatá bublina.

Dozadu si nesedejte

Nový Mustang vlastně není vysloveně nebezpečným autem. V ochraně dospělé posádky dosáhl na průměrný výsledek 72 %. Nejlépe v celém voze se dle výsledků Euro NCAP má spolujezdec vpředu. Tělo řidiče je již chráněno hůře, v obou případech však jde o adekvátní výsledky, které nezavdávají důvod k panice.

Co však nárazové testy hodnotí jako tristní, je ochrana zadních cestujících. Pokud si hodnocení výsledků převedeme na známky (od nejlepší po nejhorší jako ve škole), objevují se u předních cestujících známky 1 a 2. Vzadu však ze čtyř měřených oblastí nalezneme jen známky 2, 5, 4 a znovu 5. Takový výsledek by u nového vozu čekal jen málokdo, v Mustangu proto raději vzadu necestujte. Zářný pak bohužel nebyl ani výsledek ochrany dětské posádky, Mustang si vysloužil pouhých 32 %.

Stále nevyměkl

Snad největším propadákem při minulých testech však bylo hodnocení množství a také funkcí aktivních bezpečnostních asistentů. Kromě těch zcela základních a na našem území také povinných (ABS a ESP) Mustang totiž žádné neměl. A právě to se Ford rozhodl napravit. Automobilka tak svůj vůz ve snaze o lepší výsledek dovybavila aktivní detekcí chodců s funkcí nouzového brzdění, udržováním jízdních pruhů, asistentem varujícím před srážkou a samozřejmě systémem nouzového brzdění při vyšších rychlostech, který má za úkol zmírnit hrozící následky. Jak vše dopadlo?

Lépe rozhodně ano. Ovšem asi ne tak, jak by si zástupci Fordu představovali. Díky 61 % za hodnocení asistenčních systémů dosáhl inovovaný Ford Mustang na celkové 3 hvězdičky z 5 možných. A to si v dnešní době rozhodně nedá za rámeček. Na druhé straně jsme ale rádi, že ten současný Mustang stále nevyměkl a místo chodců jej spíše zajímá, zda vypadá dost agresivně. A tak by to rozhodně mělo zůstat!

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV