Reklama
Archiv - Zprávy

Ford přidá Waze do palubního systému

Ford rozšiřuje nabídku podporovaných aplikací v palubním systému SYNC 3. Kromě navigační aplikace Waze budou postupně k dispozici i další aplikace.
Zdroj: FORD

Waze je největší službou svého druhu na světě. Má více než 100 milionů aktivních uživatelů. Pomáhá jim „vyzrát“ nad provozem a nalézt nejrychlejší trasu k cíli v závislosti na aktuální hustotě provozu. Uživatelé telefonů Apple iPhone budou moci promítat Waze ze svého telefonu na velkou obrazovku palubního systému. Ford již na platformě AppLink nabízí mobilní navigační aplikaci Sygic a součástí zabudovaného komunikačního a zábavního systému SYNC 3 může být i navigace se službou FordPass Live Traffic.

Softwarové rozhraní Ford SYNC AppLink umožňuje ovládat kompatibilní mobilní aplikace prostřednictvím dotykové obrazovky systému SYNC, hlasem nebo pomocí ovládacích prvků na volantu. Za AppLink stojí SmartDeviceLink (SDL), open source software podporovaný několika výrobci automobilů. SDL vytváří jednotné rozhraní mezi aplikacemi a palubním systémem.

Ford dále oznámil, že podporována bude také audio aplikace Acast. Ta umožňuje stahovat audio stopy k offline poslechu a vyznačuje se funkcí inteligentního doporučování obsahu na základě délky trasy. Aplikace Acast byla jedním z vítězů soutěže „Make it Drivable“, kterou vypsal Ford v roce 2017 pro začínající vývojářské společnosti.

Do AppLink pak přijdou i další aplikace. BPme – umožňuje vyhledávat čerpací stanice BP a zaplatit za palivo přímo z pohodlí svého vozu; Radioplayer – stream oblíbených rozhlasových pořadů a podcastů; a v zemích, kde je k dispozici, bude možné využívat i  aplikace Cisco WebEx – umožňuje účast na online poradách a konferencích prostřednictvím hlasových příkazů.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV