Reklama
Archiv - Zprávy

Ford postavil extrémní Raptor inspirovaný neviditelnou stíhačkou

Každý rok Ford představuje pro leteckou show EAA AirVenture nějaký speciálně upravený model. Letos sáhl po drsném Raptoru, který si vzal za vzor stejnojmenný stíhací letouns technologií stealth.

Americká letecká show EAA AirVenture má velkou váhu a krom představení mnoha letounů si každoročně dává za úkol vybrat dostatek peněz na to, aby mladé lidi přivedla k letectví a ukázala jim, jak moc je zajímavé. Spolupráce s Fordem na této akci probíhá už dlouhé roky. V minulosti Ford pro tuto akci a následnou dražbu postavil třeba svítcí verzi modelu Mustang, kterou od nás znáte.

Letos ale padla volba na peklostroj v podobě modelu F-150 Raptor, kterému vybral na chlub stejný odstín šedivého lakování, který nosí stíhací letoun s názvem Lockheed Martin F-22 Raptor. A právě podle jména letounu dostal jméno i výsledný projekt. Upravený Raptor dostal pak navíc sadu karbonových dílů, nový audiosystém, velkou světelnou rampu na střechu, speciální terénní pneumatiky a podle informací úpravce také nový interiér.

Krom toho tvůrce přehrál mapy řídící jednotky přeplňovaného šestiválce a dostal se tak na velmi slušný výkon 545 koní. Pokud vás tato úprava baví stejně jako nás, pak si na 27. července nic neplánujte a vyrazte na leteckou show, jejíž součástí bude aukce Fordu F-22 Raptor. Jen se připravte na to, že za hubičku určitě nebude. Loňský Mustang se totiž vydražil za v přepočtu skoro 7 milionů korun.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV