Reklama
Archiv - Testy

Ford Mustang - Legenda žije dál!

Americký zabiják evropských supersportů! Nejen že chlapsky vypadá, umí i skvěle jezdit!

Určitě si všichni dobře vybaví neuvěřitelnou automobilovou honičku ve filmu Bullittův případ se Stevem McQueenem. I ti kdo film neviděli a koluje jim v žilách správné oktanové číslo, ji znají!

Ford Mustang je pojmem, ikonou a stává se nesmrtelným. Krátká na něj bude i Evropská unie se svými zabijáckými automobilovými předpisy a nařízeními.

Ford Mustang - Nezaměnitelný exteriér

Až když přijdu k Mustangu blíž, uvědomím si, jak velký vlastně je! Z každého prolisu, linky je cítit Amerika, originalita a brutální výkon. Nekonečná kapota pod sebou ukrývá poctivý benzínový pětilitrový osmiválec, spolupracující s automatickou desetistupňovou převodovkou.

Za dlouhými dveřmi je velký vstupní otvor, kterým do legendy bez problému nastoupí dva cestující - Řidič a spolujezdec. Vzadu sice sedačky jsou, ale nejspíš bych ne ně nikoho nenutil nastupovat, natož tam trávit čas na klikaté silnici :-)   

       

Ford Mustang - Ikonický interiér

Mustang uvnitř nepotřebuje žádná “sportovní udělátka a krášlítka”. Má koule i bez všech evropských zbytečností. Ovládací prvky jsou velké, stejně jako volant. Jenomže ono to spolu všechno krásně ladí a funguje. Věděl jsem to hodně dopředu, že mě čeká amerika, jejíž historie je dlouhá a pestrá. Proto jsem si připravil poctivý hudební mix. Jak jinak hard rock 70 a 80 let.

Reklama

Ford Mustang - První jízda

Do slotu USB vkládám hudbu, volím Led Zepelin, startuji. Po chvíli mi hlavou probleskne - No to mě pos.r!!!! Temné bublání osmiválce padlo do rytmu jak prdel do záchodu. Přál jsem si aby tento okamžik nikdy neskončil. Byla to hudebně/automobilová nirvána!          

Ford Mustang - Stále provokuje a svádí

Záměrně mířím na zatáčkovité okresky. V klidovém režimu je jízda ze strany Mustangu lehce nervózní. V zatáčkách se chová jak naspídovanej kůň, kterého žokej drží pevně v rukou a nic mu nedovolí. Postupně povoluji opratě, oplátkou mi je příjemné burácení, chvílemi jekot osmiválce. Držím ho pod krkem a cítím, jak sem tam ustřelí zadek. Po dlouhé době auto řídím a cítím ho. To už se dnes moc nevidí. Ani si nechci představovat, jak by vypadaly statistiky nehodovosti, kdyby na silnicích jezdila jen podobně laděná auta!

Ford Mustang - Po první jízdě vzniká závislost

Dokonala očarovat řidiče dnes umí jen málo aut. Ford Mustang 5.0 je jedním z vyvolených. Usednu, nastartuju, nechápavě se gebím. Zastavím, vystoupím a už hledám důvod, abych musel usednout opět za volant. Tak na mě působil celý týden! Když jsem ho vrátil, ještě pár dnů jsem se ráno budil natěšenej, že do práce pojedu Mustangem. Pohled z okna je neúprosný! Mustang tam již není!

Reklama

Ford Mustang - Nevídaný poměr cena/výkon

A teď to nejlepší! Ukažte mi jiné auto, které má takové charisma a cenou se jen lehce přehoupne přes milion! Usnadním všem práci - Nehledejte, nenajdete!

Autor testu: Radek Vrtal

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV