Reklama
Archiv - Zprávy

Ford Mustang je nejprodávanějším sporťákem na světě

Je to legenda a snem mnoha automobilových fanoušků. Mluvíme o ikonickém Fordu Mustang. Jenže dlouhá léta byl oficiálně k mání jen ve své domovině. Dnes je tomu jinak.
Zdroj: FORD

Mustang se od letoška poprvé oficiálně prodává na více než 100 trzích světa, a to včetně míst s volantem na nesprávné straně. Ford tak udělal velkou radost mnoha petrolheadům i fanouškům muscle cars. A hned se to projevilo. Podle IHS Automotive se mustang stal během první poloviny tohoto roku světově nejprodávanějším sportovním vozem vůbec. Zaregistrováno bylo 76 124 vozů, což je oproti roku minulému nárůst o 56 procent.

Jen ve Spojených státech však počet koupených mustangů vzrostl mnohem více, jen za srpen dokonce o 70 procent. To mimo jiné znamená, že porazil i Chevrolet Camaro, dlouhodobě nejprodávanější sportovní vůz za velkou louží. V Austrálii si svého mustanga pořídilo téměř 3 tisíce zákazníků, na Novém Zélandu, zemi prošpikované skrz naskrz ekoteroristy, se pro mustanga rozhodlo 400 lidí. Velké úspěchy však americká ikona sklízí i v poněkud pro něj exotických místech – v Jihoafrické republice nebo Japonsku.

 

V Evropě bylo možné nový mustang objednávat už v době loňského finále fotbalové Ligy mistrů. Tehdy bylo k dispozici jen 500 exemplářů, které byly rozebrány během několika minut. Lakmusovým papírkem zájmu o mustangy v Evropě je Británie, kde se letošní specifikace mustangu dá objednat od ledna, přičemž první dodávky začnou až v listopadu. Do dneška Ford zaznamenal na 2 tisíce objednávek.

A které barvy jsou na mustangu nejpopulárnější? V Evropě vede magnetická šedá a závodní červená, v Číně je to závodní červená a potom černá, černá vede v USA a na středním východě.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV