Reklama
Archiv - Zprávy

Fiat Ducato je opět „Nejlepším základem pro obytné vozy“

Čtenáři německého magazínu Promobil zvolili Ducato „Nejlepším základem pro obytné vozy roku 2019“. Toto ocenění získalo Ducato již po dvanácté za sebou, přičemž porazilo řadu velmi respektovaných konkurentů.
Zdroj: Fiat

Poslední ocenění potvrzuje důvěru zákazníků v model Ducato, coby ideální základ pro obytná vozidla. Ducato tak pokračuje ve své dominanci na evropském trhu s obytnými vozidly, kde 3 ze 4 prodaných obytných vozidel jsou postavené právě na základu tohoto modelu. Sektor obytných vozidel zaznamenává velmi rychlý růst. Registrace v segmentu narostly v roce 2018 proti předchozímu roku o 10 %, což je jasným důkazem toho, že obytné vozidlo je stále častěji voleno jako prostředek pro změnu životního stylu, nikoliv jen jako vůz pro dovolené. To znamená, že zákazníci jej považují za prostředek přinášející svobodu, především co se týče svobody volby jet kamkoliv a kdykoliv.

Ducato se vyrábí v továrně Sevel

Ducato je vyráběno v italské továrně Sevel ve Val di Sangro, největší továrně na lehká užitková vozidla v Evropě. Továrna Sevel se může pochlubit stříbrnou medailí v rámci World Class Manufacturing a její plocha zabírá přes 1 200 000 m2. V roce 2018 sjelo z výrobních linek továrny Sevel přes 297 000 vozidel, což představuje další pokoření vlastního rekordu a nárůst v posledních šesti letech ve výši 46 %. Ducato je vyráběno od roku 1981 a vůz je produkován ve více než 13 000 variantách a prodáván na více než 80 trzích světa. Jedná se o globální model. Základ pro obytné vozy Ducato byl navržen ve spolupráci s předními evropskými výrobci nástaveb, díky čemuž nabízí nejlepší integrovaný základ a řešení pro životní styl majitelů obytných vozů. 

Třicet sedm let úspěchů

Před třiceti sedmi lety znamenalo Ducato revoluci v segmentu lehkých užitkových vozidel a toto postavení si zachovává dodnes. Současná, v pořadí již šestá generace se může pochlubit nejvyšší užitečnou hmotností v oblasti obytných vozidel. Výjimečně dobře vyvážené šasi a specifické zavěšení kol pro obytné dodávky zajišťují bezpečné a dynamické chování na všech typech vozovek. Široká škála prvků aktivní a pasivní bezpečnosti pak poskytuje rodinám klid na duši, ovšem bez sebemenšího kompromisu ve smyslu komfortu.

V posledních deseti letech si Ducato zvolilo jako základ svého obytného vozu 500 000 evropských rodin. Už první základ na bázi Ducata představoval z technického hlediska velmi významný krok vpřed, zejména co se týče přizpůsobivosti specifickým potřebám rekreačních vozidel. Zavedl pohon předních kol a příčně umístěný motor pro maximální využitelnost prostoru za kabinou. Generaci za generací představovalo Ducato další a další inovace zaměřené na zlepšení rekreačních vozidel ve smyslu přestaveb a uživatelské vstřícnosti. Základ pro obytné vozy Ducato se neustále vyvíjel, a to i za přispění nejvýznamnějších výrobců obytných vozidel. Jeho šasi bylo stále nižší a lehčí, rozchod širší, kabina se stávala praktičtější a její kvádrový tvar nabízel velké spektrum využití. Ducato nabízelo stále lepší proporce a příznivý poměr mezi vnějšími rozměry a využitelným prostorem. Ducato nabízelo vždy značnou modularitu, ovladatelnost a všestrannost. Za úspěchem Ducata stojí také řada inovací (jako například otočné kapitánské křeslo) zaměřených na zlepšení kvality pobytu na palubě.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV