Reklama
Archiv - Zprávy

Ferrari FF jako offroad? Něco na tom je!

Aston Martin, Lamborghini, Bentley, Porsche, Maserati... ti všichni už si s tou myšlenkou hráli. Jen Ferrari má rozum a žádné SUV nechystá. Ale není to zrovna u něj trochu škoda? Než na nás začnete křičet, poslechněte si pár argumentů.
Zdroj: Rain Prisk Designs

Předně, koncept od studia Rain Prisk Designs vychází z pozoruhodného modelu FF, který je už sám o sobě výjimečný a vybočuje z řady. Je to vůbec první Ferrari s pohonem všech kol a také první Ferrari s karoserií typu shooting brake. Někdo drzý by možná dokonce řekl, že je to prostě hatchback. A přesto je tohle "každodenní" Ferrari podle kapacit, jako je britský novinář Chris Harris, naprosto skvělé.

Tak proč neudělat ještě další krok?

Navíc, koncept přezdívaný Ferrari X-FF vlastně není opravdové SUV, ale prostě jen pořádně zvednuté FF. Takové Ferrari Scout. Jízdní vlastnosti by tak mohly být mnohem zajímavější než u luxusních mastodontů jiných prestižních značek. Dokážete si tuhle věc představit třeba na nějaké šotolinové cestě? My ano a vůbec nás ten pohled neuráží.

No a pak je tu samotný fakt, že tenhle návrh není zbytečně opulentní a prostě vypadá dobře. Rozhodně lépe, než všechny ty přerostlé verze už tak přerostlých Bentleyů a jim podobných. Škoda, že na 99,9 % se do výroby nedostane.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV