Reklama
Archiv - Zprávy

Ferrari chystá nové okruhové monstrum. Řve jako hurikán

Pokud je vám LaFerrari málo a FXX K vás po těch letech už nebaví, počkejte si na okruhovou bestii, kterou italská značka právě teď testuje v Monze. Bude extrémně výkonná, velmi rychlá, pekelně hlučná a bude se jmenovat Ferrari FXX K Evoluzione.
Zdroj: Youtube

Ferrari FXX K, ze kterého novinka bude vycházet, je okruhovým speciálem představeným už v roce 2015 a šlo vlastně o závodní verzi hybridního LaFerrari. Jeho problém ale byl, že vzniklo pouze v počtu 32 kusů, které samozřejmě okamžitě zamířily do více či méně profesionálních stájí nebo soukromých sbírek. Když už se někde nějaké objeví na prodej, a za ty dva roky se to stalo asi dvakrát, strhne se celkem mela. Speciál totiž pracuje s hybridním pohonem, kterému vévodí 6,3litrový dvanáctiválec o výkonu 860 koní a sekunduje elektromotor o výkonu 190 koní. Inženýři navíc vsadili na v F1 ozkoušený systém KERS, což dělá FXX pro milovníky rychlosti ještě přitažlivější.

Ale právě tito milovníci rychlosti pro nedostatek kusů FXX K plakali tak nahlas, až je Ferrari vyslyšelo a rozhodlo se, že jim postaví další hračku. Tentokrát by snad mělo vzniknout více kusů, ale to zatím nikdo nepotvrdil. Díky videu, které máte níže, ale víme, že novinka bude mít na dnešní dobu až neskutečně ostré rysy, že bude hlučná a vrabci na střeše prozradili i něco o technické stránce auta.

Ferrari prý i tentokrát sáhlo po systémech a materiálech, které jinak používá v F1. K tomu ale přidalo něco na aerodynamické preciznosti a hlavně na výkonu. Jsou to jen dohady, ale mluví se o tom, že speciál půjde naladit až na 1 200 koní. A s tím už se rozhodně dá pracovat. Jak moc, to ukazují špionážní záběry z Monzy, ke kterým dodáme jediné. Nezapomeňte si zapnout zvuk!

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV