Reklama
Archiv - Zprávy

Fantastický Mercedes ze 70. let dostal techniku moderního AMG

Nová auta jsou jistě bezpečnější, rychlejší, kultivovanější a v neposlední řadě také daleko lépe jezdí. Jestli jim však něco chybí, pak je to smyslná dávka charismatu, jakou má třeba tento hnědý Mercedes W111. Ani na moment si jej nespletete a způsob, jakým pluje po silnici, vás zaručeně uhrane.
Zdroj: Mechatronik

Jenomže co když vám chybí výkon? Výkon, kterého model W111 rozhodně neměl přebytek, neboť i jeho nejsilnější verze dosáhla pouze na 200 koní. Odpověď naleznete u společnosti Mechatronik. Ta si totiž elegantní kupé z roku 1970 vzala do parády a pod jeho háv umístila podstatně modernější pohonnou jednotku a kompletní techniku z Mercedesu SLK 55 AMG, jehož osmiválec o objemu 5,44 litru dává 360 koní.

Nové auto z roku 1970

Výsledkem je Mercedes-Benz W111 s přídomkem M-Coupe (M jako Mechatronik), jehož moderní atmosferické srdce je spojeno se samočinou převodovkou 7G-Tronic. Vozu pak samozřejmě nechybí ani systémy ABS, ASR nebo moderní brzdy, díky nimž funguje daleko lépe. Podvozek se rovněž dočkal posílení, má být ale stále stejně plavný a pohodlný.

Nejlepší je ale stav auta. Toto elegantní kupé má na tachometru pouze 11 299 kilometrů, a kdybyste náhodou chtěli, po dobrém svezení vám Mechatronik moderní osmiválec vyndá a budete mít celé auto znovu v původním stavu. Levné to ale nebude. Zatímco nejsilnější verze 280 SE s 3,5litrovým osmiválcem a výkonem 200 koní v úžasném stavu dnes stojí okolo 4 milionů korun, za W111 M-Coupe dáte 400 tisíc eur, tedy lehce přes 10 milionů korun. A to je pořádný balík.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV