Reklama
Archiv - Zprávy

Fanoušci Citroënu se chystají na setkání století

Značka Citroën se zrodila dne 4. června 1919, kdy oficiálně představila vůz Type A. V roce 2019 společnost Automobiles Citroën oficiálně oslaví 100. výročí značky, a to různými akcemi v průběhu celého roku.
Zdroj: Citroën

Bude to také příležitost shromáždit zákazníky, sběratele a nadšence v rámci speciální akce Setkání století. Tuto akci organizuje sdružení „Amicale Citroën & DS France v partnerství s asociací „Aventure Peugeot Citroën DS a s aktivní podporou společnosti Automobiles Citroën. Setkání století proběhne v La Ferté-Vidame v departementu Eure-et-Loir, což je pro značku Citroën historické místo, jehož poloha jihozápadně od Paříže je navíc pro řadu francouzských i zahraničních účastníků velmi výhodná z hlediska logistiky.

Termín konání Setkání století, který je třeba si zapsat do diáře, je 19. – 21. července 2019 a cílem je shromáždit co největší počet vozů Citroën jakéhokoliv typu a stáří.

Setkání století je oficiální součástí programu oslav Citroën 2019. Pro realizaci akce bylo zvoleno sdružení„Amicale Citroën & DS France“, které vytvořilo pro tuto příležitost orgán „Célébration Centenaire Citroën“, jenž je pověřený přípravou akce za aktivní podpory asociace „Aventure Peugeot Citroën DS“. Jeho práce zahrnuje program, organizaci, financování, komunikaci a realizaci. Ve Francii „Amicale Citroën & DS France“ sdružuje padesátku klubů fanoušků značky Citroën a více než 10 000 francouzských sběratelů, na mezinárodní úrovni pak propagaci zajišťuje asociace „Amicale Citroën Internationale“, která má ve svých řadách více než tisíc zahraničních klubů věnovaných značce Citroën a 70 000 sběratelů po celém světě.

La Ferté-Vidame - do této nenápadné obce v departementu Eure-et-Loir se Citroën v roce 1938 rozhodl umístit centrum pro vývoj a testování svých vozidel. Podnik v La Ferté-Vidame leží na ideálním místě a znamená mnoho výhod z hlediska prostoru, pro sběratele a milovníky značky Citroën navíc nabízí i celou řadu historických konotací. Mezi obcí La Ferte-Vidame, testovacím centrem PSA, které leží v blízkosti místa konání akce, a departementem Eure-et-Loir vznikla navíc nejrůznější partnerství.

I když jde velikostí o výjimečnou událost, bude to rovněž akce rodinného a zábavného charakteru, takže registrační poplatky zůstávají přijatelné: 100 EUR za vozidlo a 2 osoby na palubě po dobu tří dnů; sazby jsou platné pro všechny registrace do 12. listopadu 2018. Podrobné informace o dostupných možnostech lze také vyhledat na webové stránce Citroënu, která obsahuje veškeré užitečné informace včetně nabídky ubytování v okolí, kempu, který bude zřízen speciálně pro tuto akci, dále program nebo seznam prodejců.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV