Reklama
Archiv - Zprávy

Exploze gigantické pneumatiky je jako výbuch letecké pumy

Vypadá to jako dělostřelecká palba kdesi na východě Ukrajiny. Ve skutečnosti je to však jen hodně neobyčejný výbuch pneumatiky. Každopádně musíme přiznat, že něco takového jsme ještě neviděli.
Zdroj: iStock

Už jsme vám ukazovali, jak pracné je gigantické pneumatiky opravovat, nebo jak se na ně nasazují nezničitelné řetězy pro jízdu v ohni. Tentokrát se však podíváme, jakou taková pneumatika může napáchat paseku. Hlavním hrdinou videa je podle dostupných informací obří nákladní speciál Belaz 75710, největší stroj svého druhu na světě. Na každém kole spočívá váha 100 tun a cena jediné pneumatiky je kolem milionu korun. Ostatně výroba takového stroje vyjde asi na 150 milionů a při jízdě spotřebuje 1,3 tuny paliva na 100 kilometrů.

Je také možné, že na videu je některý z menších sourozenců o váze 250 nebo 350 tun, na výsledku to nicméně příliš nemění. Video zachycuje obrovský stroj na přejezdu a v jistém okamžiku podle všeho dojde ke krátkému kontaktu mezi ním a elektrickým vedením. Dál se teorie různí, pravděpodobně však došlo k explozi elektrického motoru na zadním kole. Působivé podívané také mohla pomoci náplň pneumatiky, i když je těžké říct, jakého přesně složení.

Tolik různých výbuchů včetně velkého finále jsme však rozhodně nečekali.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV