Reklama
Archiv - Zprávy

Elektrické MINI se bude vyrábět v Číně

BMW Group a čínský výrobce Great Wall Motor podepsaly smlouvu o výrobě elektrických vozidel MINI v rámci nového společného podniku se sídlem v Číně.
Zdroj: Mini

Během summitu pro autonomní jízdu a propojenou dopravu v Berlíně se BMW Group a společnost Great Wall Motor zavázaly založit nový společný podnik „Spotlight Automotive Limited“ (s podílem 50:50) pro vývoj a výrobu elektrických vozidel v Číně. Kromě výroby elektromobilů MINI bude společný podnik vyrábět i elektrická vozidla pro automobilku Great Wall Motor.

Založení nové společnosti je ve fázi schvalování příslušnými čínskými orgány a dokončování registračních postupů. Společný podnik bude sídlit v provincii Jiangsu, kde oba partneři společně vybudují nový výrobní závod.

Jedná se o další krok směrem k elektrifikované budoucnosti značky MINI, který automobilka učinila společně s na příští rok naplánovaným zahájením výroby prvního akumulátory napájeného elektromobilu MINI v hlavním výrobním závodě značky v Oxfordu.

Činnosti nového společného podniku se zaměří na vývoj, nákup a výrobu elektrických vozidel pro čínský trh. Jak již bylo oznámeno dříve, BMW Group rozšíří svůj úspěšný čínský společný podnik BMW Brilliance Automotive (BBA) s partnerem Brilliance. V posledních letech se podnik BBA stal základním kamenem úspěchu značky BMW na největším trhu. V roce 2017 bylo zákazníkům v Číně dodáno přibližně 560 tisíc automobilů značky BMW, což je více než na dvou největších trzích – v USA a Německu – dohromady. Dvě třetiny všech vozidel BMW prodaných v loňském roce v Číně byly vyrobeny ve společném podniku BBA. V roce 2017 byla Čína s 35 tisíci prodanými kusy čtvrtým největším odbytištěm značky MINI. 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV