Reklama
Archiv - Zprávy

Elektrické Česko. Stát podpoří stovky dobíjecích stanic

Ministerstvo dopravy vidí v elektromobilitě zelenou budoucnost a rozhodlo se, že do roku 2023 podpoří vznik až 500 nových nabíjecích stanic pro elektromobily. Stavět se začne už příští rok.
Zdroj: Wikicommons

Až se nám nechce věřit, že se opravdu ledy pohnuly a někdo se na Ministerstvu dopravy uvědomil, že propagování elektromobility je sice fajn, když ta auta nebude kde dobíjet, tak ale prakticky k ničemu. Proto ministerstvo v první fázi uvolní 130 milionů korun z operačního programu Doprava, který pracuje s financemi z Evropské unie.

Stanice ale nebude stavět samo ministerstvo. Do 4. května příštího roku se mohou o tuto dotaci hlásit zájemci o stavby se svými projekty. Vybrán bude jeden konkrétní, který bude nejlépe odpovídat představám ministerstva a potřebám řidičů elektromobilů. Jedinou podmínkou je, aby žadatelé předložili komplexní návrh výstavby a na území EU už provozovali alespoň 10 veřejných dobíjecích stanic.

Poté, co proběhne tato první fáze, čekají nás ještě další dvě, které by právě do roku 2023 měly zabezpečit výstavbu zbývajících rychlonabíjecích stanic. A nepůjde jen o rychlonabíječky. Stát má v plánu finančně podpořit i výstavbu klasických nabíjecích stanic, pro které se budou ty nejlepší projekty vybírat už začátkem příštího roku. K tomu ale ministerstvo přidá dotace pro výstavbu vodíkových, CNG a LPG plnících stanic. No, uznejte sami, že takhle nějak by to mělo vypadat. :)

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
0
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV