Reklama
Archiv - Zprávy

ECONOMY INDEX: Schopné auto za cenu mobilního telefonu!

Mít nejnabušenější smartphone a hrát si s ním v MHD, nebo se stát plnohodnotným motoristou? Za půl sta se dá koupit slušné SUV i rodinné kombi!
Zdroj: Autosalon

KATEGORIE HATCHBACK

I v roce 2018 existují nové automobily, které reznou, zadírají se jim motory a po pěti letech jsou zralé ke sešrotování. A to nemluvíme jen o kategorii nejlevnějších vozidel, opravdové průšvihy se najdou i mezi prémiovkami za dvě mega… Naštve to o to víc, když sousedův FIAT PUNTO MK2 (1999-2010) nic podobného nezná. Motory řady Fire (1,2 a 1,4 l), prosté přeplňování, start stopu a podobných … jedou při pravidelné údržbě do roztrhání. Punto svým vzhledem neuráží a náhradní díly jsou za pusu, nebo je seženete na vrakovišti.     

KATEGORIE SUV

Nedisponuje vektorováním točivého momentu, kufr stačí tak na větší rodinný nákup a holku s ním nesbalíte, protože má nálepku důchodcovského auta. Zatímco však kolega se čtyřkolkou za 800 tisíc je co chvíli na svolávací akci, jezdí po dálnici, i když nechce, aby vypálil částicový filtr, vy a vaše SUZUKI SX4 se jen smějete. 1,6ka v proměnným časováním ventilů navíc není žádný louda. Ceny krosouvru, který se prodával i jako Fiat Sedici, atakují 50 000 Kč. 

Reklama

KATEGORIE VELKÁ KOMBI

Posledním BMW řady 5, co jezdí jako pravý bavorák a při jehož výrobě se nešetřilo, je typ E39. Ať je to pravda, nebo jen zbožné přání těch, kteří na nové BMW nemají, BMW 528/525i (tds) Touring patří mezi doporučeníhodné kousky. Sametový běh a gradace šestiválce, úžasný zvuk, nešizený interiér a téměř sportovní jízdní vlastnosti. Vyhnuli bychom se automatické převodovce a hledali exempláře co nejméně napadené korozí a garážovým tuningem. Za cenu iPhone X či Samsung Galaxy Note 8 se už dá něco sehnat.

Reklama

Autor textu: Expert Dan


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV