Reklama
Archiv - Zprávy

Dvouspojková převodovka ve vozech MINI - rychlejší změny rychlostních stupňů a větší zábava za volantem.

Extrémně rychlé změny rychlostních stupňů, vysoký komfort řazení a optimalizovaná účinnost – to jsou výhody sedmistupňové automatické převodovky Steptronic se dvěma spojkami, která je k dispozici pro třídveřové i pětidveřové MINI a MINI Cabrio.
Zdroj: Mini

Nabízí se jako alternativa ke standardní šestistupňové manuální převodovce k vybraným typům motorů. Nová dvouspojková převodovka nabízí dynamiku řazení pro větší zábavu za volantem a zároveň disponuje všemi komfortními funkcemi automaticky řadící převodovky.

Dvouspojková převodovka se ovládá nově navrženým elektronickým voličem, který se po přechodu mezi režimem D, neutrálem N a zpětným chodem R vždy vrací do své původní pozice. Parkovací poloha se aktivuje stiskem tlačítka P. Sportovní režim S lze aktivovat posunutím voliče z polohy D směrem doleva. Tento režim umožňuje sportovní styl jízdy, stejně jako manuální volba rychlostních stupňů. Nová dvouspojková převodovka pro vozy MINI reguluje své řazení také s využitím informací navigačního systému, podporuje funkci start/stop a umožňuje jízdu setrvačností, což snižuje spotřebu paliva a hladinu emisí.

Konstrukční princip dvouspojkové převodovky byl převzat přímo ze světa závodních vozů. Stejně jako na závodním okruhu, také řidičům MINI dovoluje dynamicky akcelerovat tím, že umožňuje přeřazovat na vyšší stupně bez přerušení dodávky točivého momentu ke kolům. Řidič nemusí ani sundávat nohu z plynového pedálu a řídicí jednotka zajistí dokonalé načasování bleskové změny rychlostních stupňů.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV