Reklama
Archiv - Zprávy

Dvě ostrá Audi, hodně sněhu a fantastické záběry

Jestli nemáte rádi zimu a všechny její doprovodné jevy, pak vás možná následující videa donutí změnit názor. Zapomeňte ale na lyže a svařák. Na sněhu se totiž dá řádit i za volanty skvělých aut, kterým sníh vyloženě svědčí.
Zdroj: Youtube

Co si budeme povídat. Zima není zrovna většinově oblíbeným ročním obdobím. Když ale zmrzlý nos vyměníte za teplo kabiny auta, dá se uvažovat o tom, že zima nemusí být tak špatná. Obzvlášť, pokud je takovým vyhřátým autem alespoň jedna z pekelně ostrých Audi, jaké uvidíte v dnešních videích. Garantujeme vám, že se vám obě videa budou líbit, ale nejen pro ta dvě skvělá auta, ale hlavně pro celkové zpracování.

Prvním autem je modrá R8 V10 Plus, kterou pohání atmosféricky plněný desetiválec 5.2 litru. Ten poskytuje výkon 610 koní a točivý moment 560 Nm. Z klidu na 100 km/h umí zrychlit za 3,2 sekundy a maximální rychlost se zastaví až na 330 km/h. Zrychlení v přímce se ale ve videu nedočkáte. Tady jde spíše o házení zadkem, rozjezdy s létajícím sněhem všude okolo a protčení kol na povel. Ale asi tušíte, jak to bude vypadat. R8 V10 Plus je extrémně zábavným autem i na suchu. Na sněhu se ta zábavnost jen znásobí. :)

Druhou hračkou do party je v tomto případě ohnivě rudá Audi RS5. Ta na český trh vstoupila na jaře tohoto roku. Pohání ji agregát o objemu 2.9 TFSI Biturbo, který poskytuje nejvyšší výkon 450 koní a maximální točivý moment 600 Nm. Samozřejmostí je zde pohon všech kol quattro, což naznačuje, že sníh a led jsou pro ni vlastně ideální podmínky. Zrychlit z 0 na 100 km/h umí za 3,9 sekundy, přičemž maximální rychlost se zastaví na 280 km/h. Ale ani v tomto případě o nějakém zrychlování na čas nebude řeč. :)

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV