Reklama
Archiv - Zprávy

Důchod se nekoná. Subaru chce rekord na Ringu

Po několika po sobě jdoucích rekordech na trati Tourist Trophy Isle of Man chtějí Japonci dobít i Zelené peklo. Stavějí na to ultimátní nářadí.
Zdroj: Subaru

Dobitím Zeleného pekla je samozřejmě myšleno uzmutí rekordu sériových čtyřdveřových sedanů, který zatím drží Alfa Romeo Giulia QV. Italové zajeli loni senzační kolo s hodnotou 7 minut a 32 sekund. Nutno podotknout, že QV bylo v sériové specifikaci s osmistupňovým automatem a karbonkeramickými brzdami. Speciál připravovaný Subaru zato moc sériově nevypadá. WRX STI NBR RA je spíš závoďák s úplně vykuchaným interiérem, řadou masivních aerodynamických elementů a zhruba dvakrát větším výkonem, než má sériové Subaru WRX STI z autosalonu. V galerii pod článkem si můžete prohlédnout míru úprav WRX STI NBR RA.

Závodní výbava

První pokusy díky deštivému počasí nedopadly příliš úspěšně, ale i tak je znát, že tuhle výzvu bere japonská automobilka docela vážně. Upravené auto vypadá opravdu impozantně. Je na něm řada karbonových dílů včetně opravdu masivního difuzoru za autem, který “vysává” vzduch pod autem a zvyšuje přilnavost. Za volantem tentokrát nesedí prověřený rekordman z ostrova Man, ale mladík Richie Stanaway s bohatými zkušenostmi z Ringu i Le Mans. 

Přejeme Subaru i jejich závodním partnerům z firmy Prodrive aby Alfu překonali, protože pro fanoušky legendární modré čtyřkolky to velmi pravděpodobně bude znamenat limitovanou edici k oslavě rekorního času, do které by se mohly dostat nějaké technické prvky případného rekordního auta. Větších brzd a úprav pohonu se dočkáme už ve faceliftu modelu WRX STI, který přijde na náš trh koncem roku, ale taková karbonová střecha a větší difuzor by mu také slušely.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV