Reklama
Archiv - Zprávy

Dřevěná kola na moderním autě? Překvapivě fungují!

…sice jen jednou, to ovšem nemění nic na věci, že namontovat opracované dřevěné desky namísto klasických disků s pneumatikami je zajímavý nápad. I když trochu bláznivý.
Zdroj: ATDrive

Tenhle šílený experiment provedli samozřejmě v Rusku. Ale ačkoliv jim dřevěná kola nevydržela moc dlouho, jde o velmi zajímavou podívanou. Vždyť na čem jiném než na podobných kolech se dříve jezdilo? No, je pravda, že tehdy na takových kolech asi nestál pár set kilogramů vážící Moskvič, ale když něco fungovalo jednou, není důvod, aby to nefungovalo znovu.

Nečekejte žádné loukotě, nečekejte nic vyloženě dokonalého. Tvůrce kol prostě opracoval kus dřeva tak, aby vypadal alespoň trochu jako kolo. Pak to nasadil na auto a pomalu povoloval hever. Jeden by čekal, že to ta kola nevydrží, ale světě div se, vydržela. A to i pár desítek metrů. Jako první se poroučelo jedno z předních kol. Velkým překvapením byl ale fakt, že ta zadní zvládla i malý „driftík“. J

Upřímně přiznáváme, že nás tento ruský návrat do minulosti vcelku baví. Není to úplně hloupé, vypadá to jako skvělá zábava a má to nápad. Teď jen počkat, než něco podobného vyzkouší někdo i u nás. Pokud to budete právě vy, pochlubte se nám!

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV