Reklama
Archiv - Zprávy

Dokonalý model Veyronu 1:8 stojí statisíce. Má funkční světla i interiér

Pokud milujete auta, určitě máte doma alespoň jeden zmenšený model od své oblíbené značky. Nejčastěji jde o malá autíčka v poměru k originálu třeba 1:43, ti majetnější se pak mohou chlubit i kousky v rozměru 1:24 nebo 1:18. I v této oblasti však existuje luxusní svět drahých exkluzivních modelů.
Zdroj: Bugatti

Mezi specialisty na mimořádně kvalitní zmenšené modely auty patří i společnost Amalgam. Tentokrát si jako předobraz vybrala někdejší nejrychlejší auto planety se šestnáctiválcem o výkonu tisíc koní - Bugatti Veyron. Navíc jde o provedení Grand Sport Vitesse s otevřenou střechou a výkonem zvýšeným na 1200 koní, které se díky naměřené rychlosti přes 408 km/h stalo oficiálně nejrychlejším produkčním kabrioletem světa.

Na stovku zrychlí Grand Sport Vitesse za 2,6 sekundy, na dvoustovku za 7,1 sekundy a na třístovku za 16 sekund. A podle oficiálních údajů má spotřebu ve městě 37,2 litru... Takový mimořádný stroj si bezpochyby zaslouží také mimořádný model.

Ruční práce, originální plány

V podstatě jde o to nejlepší, co je ve světě modelů k mání. Dokonale přesné plány na tvorbu modelu poskytla přímo automobilka Bugatti podle skutečného auta a vývoj zmenšeniny trval asi 3000 hodin. Ruční výroba jediného kusu pak zabere přibližně 310 hodin řemeslné práce. Všechna vnější světla včetně blinkrů jsou funkční a věrná originálu, vůz má plně osvětlený interiér i se všemi přístroji a funkční je také zadní přítlačné křídlo.

Taková kvalita samozřejmě něco stojí. V tomto případě je to 15 tisíc dolarů, tedy v přepočtu přes 330 tisíc korun. Za to sice můžete mít opravdové auto, takovým by ale cílová skupina tohoto modelu asi stejně jezdit nechtěla.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV