Reklama
Archiv - Zprávy

Dokonalý český sleeper. Octavia RS dostala skoro 500 koní

Ne moc často se na naší tuningové scéně najde něco, co má styl, výkonu na rozdávání a co by práci českých tunerů mohlo z fleku reprezentovat i v zahraničí. Přesně taková je tato Škoda Octavia RS kombi.
Zdroj: RSR-Performance

O Octavii RS kombi se často hovoří jako o snu českých manažerů. V případě této upravené škodovky ale možná budeme mluvit o snu všech, kteří si libují v rychlosti. Do parády si ji totiž vzal český úpravce RSR-Performance, který až tolik neřešil exteriér a design auta jako spíše to, co je pod kapotou. A udělal zatraceně dobře.

Standardní dvoulitrové TSI, které Octavii pohání, zůstalo na svém místě. Jeho technika ale prošla velkou proměnou, jejíž výsledkem je výkon přesahující 470 koní. K tomu, aby úpravce takového čísla dosáhl, musel vyměnit palivovou pumpu, přidat karbonové sání a hlavně sériovou řídící jednotku vyměnit za speciální, plnou nových map, která má označení REVO Stage 4. Nové je ale především hybridní turbodmychadlo REVO IS38ETR, mezichladič, také nápravnice nebo podvozek.

Samozřejmě autu nechybí zbrusu nový výfukový systém, nová a mnohem odolnější spojka nebo velké brzdy, které jsou schopny zkrotit takovou dávku výkonu. Celek hezky doplňují 20“ kola BBS, která do podběhu zapadla zcela přesně díky použití vzduchového podvozku. Jak říkáme, na české poměry je tahle úprava opravdu vkusná a funkční. Hezká práce!

Reklama

Diskuze

Lukáš - 02.07.2020 15:32:48
No jako já mám RS trošku starší a dostal jsem se k problému s odhlučněním, které jsem nakonec vyřešil u https://www.2din.cz/odhlucneni-auta/ . Cena byla super! Nešlo odmítnout )

Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV