Reklama
Archiv - Zprávy

Digitální boční zrcátka a displeje zvyšují bezpečnost

Kamerový systém digitálních zrcátek pro nákladní vozidla, který vyvinuly společnosti Bosch a Mekra Lang pro boční zpětná zrcátka, bude uveden do výroby v roce 2019.
Zdroj: Bosch

Systém nahradí dvě velká zrcátka na vnější straně kabiny vozidla za video senzory, které kromě jiného snižují také aerodynamický odpor a snižují spotřebu paliva až o dvě procenta. Obrázky z kamer jsou zobrazovány v reálném čase na monitorech s vysokým rozlišením v kabině řidiče. Systém upravuje zobrazení na monitoru podle situace - dlouhý pohled na dálnici, široký zorný úhel v městském provozu a vysoký kontrast při jízdě v noci. Díky kamerovému systému EasyFit je možné dovybavit stávající vozové parky nákladních vozidel digitálními bočními zrcátky. Systém vychází ze čtyř kamer s ultra širokým zorným úhlem, které zobrazují 360° úhel pohledu z bezprostředního okolí vozidla.

K zajištění snadného a nerušeného provozu stále se rozšiřujících propojení, asistentů řidiče a funkcí infotainmentu v nákladních vozidlech připravil Bosch do kokpitu také digitální přístrojové desky. Kromě běžného ukazatele rychlosti jízdy bude displej zobrazovat informace o funkci, grafiku plánování trasy a snímky z couvací kamery nebo zařízení s nočním viděním, jejichž priorita bude nastavena podle jízdní situace. Řidičům jsou zobrazovány vždy přesně ty informace, které v daný okamžik potřebují, což snižuje složitost a umožňuje jim soustředit se zcela na řízení.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV