Reklama
Archiv - Zprávy

Další úsek dálnice D3 je v provozu. Vyšel nečekaně levně

Ve středu byla pro motoristy otevřena nová část dálnice D3 v úseku Borek - Úsilné. Motoristé by sice nejspíš více ocenili rozšiřování dálnice směrem k Benešovu a Praze, kde vznikají zácpy, i tak je ale nová silnice na jihu Čech rychlejší, bezpečnější a přispěje ke snížení dopravní zátěže v okolí.
Zdroj: Ministerstvo dopravy

Nově zprovozněný úsek se napojuje na stávající silnici I/3 nad obcí Borek u Českých Budějovic a vede směrem k silnici I/34 (České Budějovice – Jindřichův Hradec). Do doby, než budou dokončeny navazující části dálnice, zůstane tento úsek pro motoristy bez dálničních poplatků. Stavba úseku mezi Borkem a Úsilným vyšla na 717,5 milionu korun, což oproti předpokládané ceně stavby ve výši 1,3 miliardy korun představuje úsporu 45 %.

Na tento nový úsek má už během příštího roku navázat další velká stavba. Tou bude obchvat krajského města, který by měl být hotový v roce 2021. Společně s ním stavbaři budou dokončovat také další část dálnice mezi Českými Budějovicemi a Veselím nad Lužnicí. Tato stavba by měla být hotova už koncem roku 2019. Už letos na podzim se ale motoristé dočkají ještě dalších pěti kilometrů dálnice mezi Veselím nad Lužnicí a Bošilcem.

Všechny stavby ale stále zdržuje několik problémů. Někde je nutné opakovat proces posouzení vlivu stavby na životní prostředí, jinde musí znovu žádat o územní rozhodnutí a ve středních Čechách se část obyvatel dál nehodlá smířit s naplánovanou trasou. Nezbývá nám tedy nic jiného než doufat, že se ještě za našeho života dočkáme plynulého a pohodlného přesunu alespoň z jihu na sever Čech.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV