Reklama
Archiv - Zprávy

Ďábelsky rychlé plasty vyztužené uhlíkem – BMW M3 CS

Komu je klasická M3 od BMW málo, může sáhnout po novince M3 CS. Vyšší výkon, ještě lepší jízdní dynamika a k tomu nezaměnitelný agresivní vzhled ve speciální edici a omezeném počtu jen 1200 kusů.
Zdroj: BMW

Tuneři učte se!

Zapomeňte na uměle roubované sportovní nárazníky, spoilery a nástavce prahů! BMW M3 CS vypadá jako vytesané z jednoho kusu. Svalnatý vzhled a obrovské nasávací otvory dávají najevo, že jde o výkonný sporťák.

Mezi charakteristické rysy přední části patří protáhlá maska a dvojité LED světlomety. Obrovské nasávací otvory přináší dostatek vzduchu pro chlazení dvakrát přeplňovaného šestiválce a také k výkonným brzdám.

Nástavec předního nárazníku je z nelakovaných uhlíkových vláken a snižuje vztlak na přední nápravě.

Plasty vyztužené uhlíkovými vlákny jsou použité i vzadu například na odtrhové hraně kufru. Nejde jen o vizuální masírku i ona snižuje vztlak tentokrát na zadní nápravě. Zadní kompozitový difuzor je převzatý z BMW M4 GTS. A pak je tu čtveřice nerezových koncovek výfuku.

Sportovní luxus na vlastní kůži

M3 CS je v interiéru plná kůže. Přední sedadla jsou vyvedena v exkluzivním dvoubarevném provedení Silverstrone / černá a alcantary. Jde o speciálně navržená odlehčená M sportovní sedadla. Mají výrazné a hlavně funkční boční vedení které dokáže podržet tělo i při ostré jízdě na závodním okruhu. Přesto při běžném cestování dokážou být pohodlná a komfortní.

Sportovní „emkový“ volant je čalouněný exkluzivní antracitovou alcantarou se stříbrnou značkou na 12-ti hodinách. Prostě je důležité vědět, kde je poledne.

Dekorační lišty jsou také potaženy alcantarou a navíc ozdobeny písmeny CS, kdyby se při jízdě odkrvil mozek a jeden zapomněl v čem sedí.

Navztekaných šest hrnků

O pohon se stará třílitrový řadový šestiválec se zvýšeným výkonem na 460 koní, který je k dispozici při 6250 otáčkách za minutu. Maximální točivý moment má nyní hodnotu 600 Nm a lze jej využívat v rozpětí od 4000 do 5350 otáček za minutu.

Vysoký výkon třílitrového šestiválce lze přičíst jeho konstrukci, díky níže se snadno vytáčí do vysokých otáček, systému přeplňování s dvojicí turbodmychadel a extrémně účinnému chlazení stlačení vzduchu. Technologie M TwinPower Turbo v BMW M3 CS tvoří dvojice velmi rychle reagujících jednokomorových turbodmychadel, vysokotlaké přímé vstřikování paliva, variabilní časování ventilů VALVETRONIC a plně variabilní ovládání vačkových hřídelů. Double-VANOS.

Žádná diskotéka, spíš technopárty

Zvuk až na prvním místě. Zdvojený výfukový systém, jehož čtveřice koncovek byla architektonicky začleněna do difuzoru, byl naladěn na pořádný zvukový projev. Systémem klapek řízený protitlak výfukových plynů je co možná nejnižší, což vylepšuje nástup výkonu. Elektronicky řízené klapky, které jsou umístěné přímo za zadním tlumičem výfuku, jsou navrženy tak, aby poskytovaly optimální zpětnou vazbu na zatížení motoru v celém rozsahu využitelných otáček a také generovaly výrazný sportovní M zvuk. Řidič může měnit způsob fungování klapek volbou jízdního režimu.

Sedm stupňů stačí

Sílu motoru přenáší na zadní kola sedmistupňová dvouspojková převodovka Drivelogic. Vyznačuje se extrémně rychlou odezvou, kdy nedochází k přerušení hnací síly. Samozřejmě nechybí ani funkce M Launch Control pro rychlý start. Řazení lze nechat v plně automatickém režimu, nebo využít možnosti manuálního řazení například pádly pod volantem.

Omezenost výhodou

Speciální edice BMW M3 CS je standardně vybavena kovanými koly z lehkých slitin. Jejich desetipaprskový design odkazuje na kola úspěšné M4, jezdící šampionát Deutsche Tourenwagen Masters (DTM). Nové BMW M3 CS standardně obouvá pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2 s nestejným rozměrem (265/35 R 19 vpředu a 285/30 R 20 vzadu). Polozávodní pneumatiky jsou navrženy tak, aby dokázaly přenést hnací síly na silnici s precizností a zároveň řidiči poskytovaly co největší zpětnou vazbu.

Bude jich jen pár

Speciální edici BMW M3 bude možnost objednat od ledna 2018. Vysokovýkonný sedan, který kvůli výrobním faktorům vznikne v omezeném počtu přibližně 1200 kusů, se bude od jara příštího roku v továrně BMW
v Regensburgu.

Reklama

Autor textu: expert Martin


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV