Reklama
Archiv - Zprávy

Crash test proměnil psa v hrocha

Stále častěji s sebou lidé na dovolenou berou i své psí miláčky. Málokdo si už ale uvědomí, co dokáže způsobit nepřipoutání psa ve vozidle.
Zdroj: Allianz

Podle crash testu Allianz Centra pro technologie (AZT) v Mnichově může mít pětatřicetikilový německý ovčák při nehodě v rychlosti 40 km za hodinu hmotnost až 1 400 kg, což může mít fatální následky pro všechny cestující.

„Náš experiment ukazuje, že vezete-li na zadních sedadlech nezajištěného středně velkého psa, může při čelním nárazu i v poměrně nízké rychlosti dojít k naprosté devastaci předních sedadel,“ uvádí Carsten Reinkemeyer, odborník na automobilové strojírenství a dopravní bezpečnost z AZT.

Pokud se stane havárie při rychlosti 40 km za hodinu, domácí mazlíček může vyvinout sílu rovnající se až čtyřicetinásobku jeho hmotnosti. Pes, který váží 35 kg tak rázem dosahuje hmotnosti hrocha obojživelného, tedy až 1 400 kg.

Psi s hmotností do 12 kilogramů by měli být zabezpečeni speciálním postrojem z nepružného materiálu, který se připne k bezpečnostnímu pásu. Pro větší zvířata jsou určeny přepravní boxy či klece v zavazadlovém prostoru. Ty nejen minimalizují rizika při samotné nehodě, ale jsou vhodné i po ní, kdy často vyděšená zvířata nekontrolovatelně vybíhají z aut a ohrožují tak sebe i okolní provoz.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV