Reklama
Archiv - Zprávy

Countryman pod jahodovými vodopády

Jsme v Srbsku. Poblíž ale máme Velkou Moravu a půvabné městečko pojmenované po jahodách. Zastávka a přenocování v něm může poskytnout nečekanou vzpruhu a vodopádovou oázu všem, kteří míří dolů do Řecka.

Jagodina. Místo, které bylo osídleno už za dob Keltů. Poblíž protéká významná srbská řeka Velká Morava. Znám ho z dřívějších cest a zastávku v něm vřele doporučuju. Potěší nejen unavené rodiče, ale i pubertální nebo batolecí posádku.

Zaujmout může živý střed města. My ale míříme k městskému parku, kde najdete aquapark, malou zoo, ale hlavně úžasnou vodní odpočinkovou zónu. Té vévodí umělý vodopád stékající ze střechy restaurace. Můžete tady za pár korun skvěle povečeřet. Malý příklad: 2 čerstvé ryby po 300 gramech, telecí medailonky, 3 velké saláty, 3 ovocné džusy a lahev vody vyšly v součtu na 600 korun. Vše korunováno dětskými atrakcemi a večer ledkami nasvícenou vodní kaskádou.

Reklama

Dobrodruhové naleznou v Jagodině i utajenou možnost kempování. Ani ne kilometr vzhůru kopcem nad půvabným městským parkem, uprostřed zahrádkářské kolonie, náhle vykoukne maličký kemp poskytující absolutní soukromí, klid a prostor k relaxaci. Toalety včetně sprchy ukázkově čisté. Poblíž další restaurace s výhledem na město. To vše ani ne 15 minut jízdy od tranzitní dálnice. Řekl bych - skoro dokonalé. http://www.campingruzavetrova.com/

Další místo pro přespání na cestě k poloostrovu Peloponés budeme hledat v Makedonii. Kde, to ve finále určíme až dnes, dle aktuální situace. Takže i my sami budeme překvapeni. Sledujte náš facebook nebo instagram @expert_pepa, kde se vše dozvíte s předstihem.

Autor článku: expert Josef Vrtal

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV