Reklama
Archiv - Zprávy

Challenger 4x4 je pravá amerika na armádním podvozku

Jestli před nadcházející zimou sháníte vůz, který vypadá stylově a navíc přežije a vyjede úplně vše, pak jste ho právě našli. Na prodej je samozřejmě v Americe a jde o báječný Dodge Challenger, který ovšem navíc dostal pořádnou offroadovou výbavu.
Zdroj: craigslist.org

Klasická americká auta milujeme asi všichni. Však jsme vám také před pár dny ukázali takovou svatou trojici amerických muscle car a jejich historii. Dnes se znovu podíváme na jedno z nich, konkrétně na Dodge Challenger, který ale jeho majitel upravil k nepoznání. Nečekejte nějaký rychlý a zběsilý tuning. Tady bylo vše vsazeno na funkčnost.

Challenger je z roku 1972 a jeho majitel se s ním zjevně připravoval na apokalypsu nebo na konkurz do pokračování filmu Mad Max. To proto, že z původní americké klasiky nechal jen karoserii, pod kterou schoval extrémní techniku z vojenského speciálu M1009. Krom zásadně zvýšeného podvozku jde i o pohonnou jednotku, kterou se stala V8 o objemu 5,7 litru. 

K tomu všemu majitel přidal speciální offroadové pneumatiky BF Goodrich, LED osvětlení, hudební zástavbu a mnoho dalšího. Auto se rozhodl prodat, ale byl by rád, kdyby se jeho super přestavba dostala do dobrých rukou. Myslíte, že jsou to pávě ty vaše?  Pak se připravte na výlet do Fremontu v Kalifornii a na cenu 28 000 dolarů, tedy asi 608 tisíc korun.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV