Reklama
Archiv - Zprávy

České posádce na Barum Rally zcela shořela závodní Fabia R5

Ačkoliv se o F1 mluví jako o královně motorsportu, podle nás je to spíš rallye. Stromy a jiné nástrahy těsně kolem rozbité cesty jsou prostě jiná liga. O krizové momenty není nikdy nouze, o čemž by mohla vyprávět i posádka ve složení Vojta Štajf a Markéta Skácelová.
Zdroj: Hasiči Zlínského kraje

Před pár měsíci jsme vám ukazovali, jak spektakulárně si Vojta svou tehdy novou Fabii R5 kupoval od samotného Petra Čtvrtníčka. Bohužel auto nevydrželo ani celou závodní sezónu, a to rozhodně ne vinou posádky týmu Racing21. Incident, při kterém by celý závodní speciál zcela zničen, se odehrál v sobotu k večeru v rámci domácí Barum Czech Rally Zlín. Nedaleko Horní Lhoty na Luhačovicku začala závodní Škoda Fabia R5 ze zatím neznámých příčin hořet. Bylo velké štěstí, že Vojta i Markéta z auta stihli vystoupit, a dokonce v sobě našli tolik síly, že se ještě speciál pokoušeli uhasit vlastními hasicími přístroji.

Bohužel ale všechny snahy byly marné, a to jak ze strany posádky, tak nakonec i ze strany hasičského sboru, který byl na místě takřka okamžitě. Fabii už nestihli pomoci a ta tak během několika okamžiků doslova lehla popelem. V tuto chvíli má vše v rukou vyšetřovatel, který by měl snad během několika dní vysvětlí, co se vlastně stalo. Zatím to podle všeho vypadá na technickou závadu. Ať už je příčinou cokoliv, tým Racing21 kvůli tomu nedojede nejen tuto sezónu, ale otazník nejspíš visí i nad tou příští. Nejdůležitější nakonec ale je, že jsou všichni v pořádku. Plechy se dají vždy nahradit.

Vyjádření samotného Vojty Štajfa, které napsal na svůj facebookový profil, si můžete přečíst zde.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV