Reklama
Archiv - Zprávy

České Budějovice mají novou rychlodobíjecí stanici pro elektromobily

Společnost E.ON otevřela první rychlodobíjecí stanici pro elektromobily v Českých Budějovicích, která nově stojí u obchodního domu Globus.
Zdroj: E.ON

Majitelé vozidel na elektřinu si mohou zdarma dobít své vozy na moderní rychlonabíječce ABB Terra 53 CJT, jež je celkově 20. veřejnou rychlodobíjecí stanici E.ON v České Republice. Spuštění je součástí projektu ve spolupráci s řetězcem Globus, který by v budoucnu měl zajistit dobíjecí stanice u všech jeho poboček v České Republice.

Rychlodobíjení na 80 % za 30 minut

Dobíjecí stanice umožní dobíjení až dvou elektromobilů najednou. Díky jejímu vysokému výkonu (50 kW DC nabíjení, 22 kW AC nabíjení) si mohou lidé svůj elektromobil dobít na 80 % kapacity baterie za zhruba 30 minut. Nabíjení tak lze stihnout například během nákupu v centru či během přestávky na občerstvení při cestě.

„Rozšiřování sítě dobíjecích stanic je pro nás jednoznačnou prioritou a jsme rádi, že mají obyvatelé Českých Budějovic nyní další možnost dobít si své elektrické vozy. Elektromobilita je celosvětový trend a chybějící infrastruktura je jednou z největších překážek jejího rozvoje, kterou však tímto alespoň částečně překonáváme,“ říká Hana Kořínková ze společnosti E.ON.

Dobíjecí stanice v Českých Budějovicích je pátou ze společného projektu společností E.ON a Globus, jehož cílem je podpořit rozvoj elektromobility v Česku. „Naší dlouhodobou vizí je vybudovat u každé naší prodejny nabíječku pro elektromobily. V rámci pilotního projektu chceme zjišťovat reakce zákazníků, a hlavně se učit, co dál,“ říká ředitel non-food segmentu Globusu Jan Navrátil. Dobíječky u Globusu budou v prvním roce provozu zdarma, poté přejdou na kreditový systém platby.

Aktuálně společnosti E.ON a Globus provozují dobíjecí stanice ve čtyřech dalších lokalitách, například v Opavě nebo v Praze. České Budějovice se tak zařazují na rostoucí seznam míst, na kterých E.ON provozuje své dobíjecí stanice. Těch je nyní v České Republice 20, včetně nedávno spuštěné rychlodobíječky na D1 u Ostrovačic.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV