Reklama
Archiv - Zprávy

Cadillac chce v Evropě prorazit s dieselovými motory

Americký Cadillac to s Evropou myslí vážně a touží se zde prosadit v mnohem větší míře než v minulosti.

Před krátkým časem Cadillac představil plány na expanzi v Evropě a oznámil, že zde bude prodávat celou modelovou řadu. Chce se tak naplno postavit německým prémiovým značkám. Ale to by nejspíš nestačilo, protože v Evropě je žádoucí mít v nabídce i naftové motory. A Cadillac se tomu chce přizpůsobit.

Prezident Cadillacu Johan de Nysschen je ve své funkci už rok a své úsilí mimo jiné zaměřil na expanzi do Evropy a proměnu americké klasické ikony na moderního konkurenta prestižních evropských i asijských značek. Nejdříve ze všeho Cadillac začal budovat dealerskou a servisní síť, která prý bude nabízet víc, než je u konkurence běžné. Teď de Nysschen prozradil, že Cadillac už intenzivně pracuje na nových přeplňovaných dieselových čtyřválcích a šestiválcích.

 


Ty by měly přijít nejprve do Evropy, stane se tak někdy v roce 2019. Nicméně ani Spojené státy o ně nepřijdou, tam se objeví asi o rok později. Už dříve de Nysschen naznačil, že stranou nezůstanou ani hybridní pohonná ústrojí a nepůjde jen o výjimky v některých modelových řadách. Zatím ovšem nevíme, které typy vozů a jaké diesely dostanou. Pověsti se zmiňují o modelové řadě Escalade, jež by měla dostat šestiválcový turbodiesel, naftu by mohly jako jedny z prvních spalovat i Cadillacy ATS. Pokud se chce Cadillac opravdu postavit německé konkurenci, pak z logiky věci určitě dostanou diesely i modely CTS či nový XT5.

 

Reklama


 Otázka ovšem je, jestli rok 2019 není trochu opožděným termínem. Evropská byrokracie vehementně tlačí výrobce vozů do elektriky, naftové motory tak můžou být za pár let zcela nežádoucí. Uvidíme tedy, jak se věci vyvinou. Cadillac se už v minulosti do naftového dobrodružství pustil, ale s nevalným úspěchem. Naftové modely z konce 70. a první poloviny 80. let díru do světa neudělaly, stejně jako v minulém desetiletí typ BLS, což byl vlastně překamuflovaný Saab 9-3, který dostal diesel do Fiatu. 


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV