Reklama
Archiv - Zprávy

Budou nový Land Rover Defender stavět na Slovensku?

Indy vlastněná automobilka Jaguar Land Rover se v posledních měsících rozhlížela, kde by postavila svou další továrnu. Vypadá to, že to bude u našich východních sousedů.
Zdroj: Land Rover

Podle oznámení představitelů Jaguar Land Roveru (JLR) přibude na Slovensku další továrna vyrábějící automobily. Vedle automobilek VW, Kia a PSA tak Indy vlastněná britská společnost rozšíří kapacity slovenského automobilového průmyslu. Nicméně nejde o definitivní a jisté rozhodnutí. Zatím pouze slovenská vláda s JLR podepsala předběžnou smlouvu o vybudování výrobních kapacit na Slovensku. Následovat bude vypracování studie proveditelnosti a teprve po té se může premiér Robert Fico radovat. Zatím jen vyslovil potěšení nad tím, že JLR pro svůj nový závod preferuje Slovensko.

Varianty nové továrny v Polsku, Mexiku či USA tedy úplně nepadly a jsou stále možné. Jaguary i land rovery se tradičně stavěly ve Velké Británii, ovšem posledních pár let indičtí vlastníci s výrobními kapacitami expandovali i do zahraničí. Nová továrna vyrostla v Číně, další se staví v Brazílii, jiná existuje v domovině vlastníka JLR v Indii, kde samozřejmě sídlí i mateřská automobilka TATA.

Na studii proveditelnosti se plně podílí i slovenská vláda a v rámci ní se bude hledat i vhodná lokalita pro novou továrnu, jež by měla vyprodukovat až 300 tisíc vozů během příští dekády. Nejpravděpodobnějším místem je okolí Nitry. JLR také oznámila, že se v nové továrně budou vyrábět vozy na hliníkové konstrukční platformě, což některé vede ke spekulacím, že by tedy na Slovensku měl mít své rodiště nový defender.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV