Reklama
Archiv - Zprávy

Brýle SEETROËN řeší nevolnost při cestování

Citroën uvádí na trh brýle, které vám vrátí chuť cestovat. Více než 30 milionů Evropanů chronicky trpí kinetózou. Citroën proto představuje SEETROËN, první brýle odstraňující nevolnost při cestách.
Zdroj: Citroën

SEETROËN sice nezabrání přecpaným silnicím a zácpám, ale přináší řešení pro nevolnosti při cestování. Tento stav, který je označován jako kinetóza, postihuje chronicky více než 30 milionů Evropanů. U třetiny lidí se příznaky projeví alespoň jednou za život. Nevolnost při cestování postihuje malé i velké, a současné možnosti například čtení u pasažérů při jízdě se díky chytrým telefonům a tabletům dále rozšířily. Takže když Citroën objevil řešení vyvinuté původně pro námořníky, rozhodl se rozšířit jeho používání na všechny cestující: na lodi, ale také v autě, autobuse, letadle… a vytvořil brýle SEETROËN.

Brýle SEETROËN používají technologii Boarding Ring, kterou vyvinul francouzský start-up se sídlem v departementu Le Var. Tato patentovaná a testovaná zdravotnická pomůcka má 95% účinnost. Díky tekutině pohybující se v dutých obroučkách kolem očí v bočním směru (vpravo/vlevo), ale také v předozadním směru brýle vytvářejí linii obzoru a odstraňují tak smyslový diskomfort způsobující nevolnost. Design brýlí Citroën svěřil pařížskému designerskému studiu 5.5., které využilo principy svěžesti, jednoduchosti a ergonomie. Výsledkem jsou brýle s high-tech vzhledem v měkkém bílém plastu.

Jak to funguje?

  • Nasaďte si brýle okamžitě, jakmile se objeví první příznaky nevolnosti.
  • Po 10–12 minutách brýle umožní mozku sesynchronizovat se s pohybem, který vnímá vnitřní ucho, zatímco oči se soustředí na nehybný předmět, jako je telefon nebo kniha.
  • Brýle sejměte a vychutnejte si zbytek cesty.

Brýle jsou vhodné pro dospělé a děti od 10 let (po dokončení růstu vnitřního ucha). Brýle nejsou vybaveny sklem, takže je mohou používat všichni členové rodiny či spolucestující. Mohou se používat na vlastních brýlích.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV