Reklama
Archiv - Zprávy

Brutal S1 je slovenský supersport. Brzy půjde do prodeje

Nápad na vývoj a následnou výrobu vlastního polozávodního supersportu dostal jeho autor už před devíti lety. Dnes má Butal S1 za sebou první kilometry a míří do prodeje.
Zdroj: BrutalSlovakia

Zní to celkem jednoduše, ale ani si asi neumíme představit, kolik píle, úsilí a práce musí být za výsledkem, který si níže můžete detailně prohlédnout. Brutal S1, jak se stavba jmenuje, má na svědomí automobilový nadšenec Marian Lušpai. Ten prostě chtěl stvořit něco, co bude nekompromisní na okruhu, ale příjemné mimo něj.

A vypadá to, že se mu zadařilo. Brutal S1 nabídne lehkou a hlavně jednoduchou karoserii, kterou ozvláštňují hlavně dveře. Ty se, podobně jako u těch nejdražších super aut, otevírají směrem nahoru. Panely karoserie jsou vyrobeny z kombinace několika materiálů. Jde o karbon, neporézní pěnu Airex a laminát, což garantuje nízkou hmotnost auta. A na tu se hrálo především, protože i bílé lakování má jen pár vrstev, aby nepřidávalo zbytečné gramy.

Ke hmotnosti se přihlíželo i uvnitř auta. Nechybí zde sice závodní bezpečnostní rám, dvě skořepinová sedadla, závodní ovladače a pár ukazatelů, ale jinak zde není nic zbytečného. Prostě funkčnost především. Díky tomu všemu ale tvůrce udržel hmotnost celého auta mezi 800 a 860 kilogramy, a to v závislosti na zvolené výbavě a motorizaci. Marian Lušpai zatím oficiálně nabízí jen jediný agregát, kterým je přeplňovaný dvoulitrový boxer ze Subaru. Ten je naladěný na slušných 300 koní, které s muší hmotností auta nebudou mít vůbec žádný problém.

Počítá se ale ještě s dalšími variantami. Záleží prý na tom, co budou vyžadovat zákazníci, ale předběžně můžeme počítat s bezhomologační verzí Brutal R1, která bude určena jen na okruh, nebo verzi P1, která bude bez motoru, do které si každý zákazník přidá jednotku podle svého vlastního uvážení.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV