Reklama
Archiv - Zprávy

Boží Huracán. Papež dostal zbrusu nové Lamborghini

Umíte si představit, že by vás jedna z nejproslulejších automobilek Itálie obdarovala fantastickým supersportem? Přesně to se poštěstilo papeži Františkovi. Protože si však na pozemské hýření zase tolik nepotrpí, prohánět po dálnicích ho nejspíš nebude.
Zdroj: carscoops

Ale protože je papež jedním z nejslušnějších lidí planety, tedy, měl by takový být, dárek neodmítl, ale přijal s takovou malou podmínkou. Po domluvě s automobilkou a aukční síní RM Sotheby’s bude Lamborghini Huracán v andělsky bílé barvě 12. května příštího roku vydraženo. Veškerý výtěžek, včetně standardní provize, kterou si berou všechny aukční domy, poputuje na hned několik charitativních projektů.

A ty vybral přímo Svatý otec sám. Část půjde do fondu s názvem Nineveh Plains Reconstruction Project, který se stará o iránské ženy, které se staly obětmi obchodu s bílým masem. Další část pak poputuje na podporu organizace, která se v irácké oblasti Ninive podílí na rekonstrukcích obydlí a také kostelů. Celkově budou všechny peníze použity na podporu křesťanských uprchlíků před nebezpečím, které jim hrozí ze strany džihádistů.

Už v tuto chvíli se spekuluje o ceně, za kterou se tento Huracán vydraží. Vzhledem k tomu, kdo ho od značky dostal, a vzhledem k tomu, že autu papež udělil požehnání, mohla by se cena dostat velmi vysoko. Navíc jde o jeden jediný kus upravený speciálně pro papeže, jehož cena se odhaduje na asi 6 milionů korun. V případě aukce by podle prvních odhadů mohla být i zdvojnásobena.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV