Reklama
Archiv - Zprávy

Boj o Superba. Volkswagen prý chce výrobu přesunout do Německa

Současně s bojem o vyšší platy vyrazili odboráři ve Škodě Auto také do boje proti údajným plánům Volkswagenu na přesun části výroby do Německa. O práci by tak mohlo přijít několik tisíc Čechů. Zatím se však zdá, že jde spíš o přetahovanou německých a českých odborů.
Zdroj: Škoda Auto

Jen před pár dny jsme vám říkali o tom, že se škodovka, respektive její model Octavia, poprvé v historii dostala do TOP 3 nejprodávanějších automobilů Evropy. Co ale jedni, tedy škodovka, vidí jako úspěch, může být pro druhého, tedy VW, problém. Důvod to má jednoduchý. Německý Volkswagen je ve fázi, kdy musí v rámci odbourávání nadbytečných kapacit v německých továrnách rušit hodně pracovních míst. A tak zatímco jedna část koncernu strádá a propouští, jiná, navíc ta, která nemá vůbec být tou majoritní, vzkvétá.

Tento stav způsobuje značnou rivalitu, kterou je potřeba rychle vyřešit. To řešení se pokusily navrhnout německé odbory, které si myslí, že nejlepší bude, když škodovka přesune výrobu modelu Superb do Německa, kde by tak mohla být zachráněna část rušených pracovních pozic. Zároveň si myslí, že by škodovka měla začít platit vyšší poplatky za sdílené technologie koncernu VW. Nápad se podle dostupných informací líbí i šéfovi VW Herbertu Diessovi, který by těmito kroky rád modely VW ochránil před nepříjemnou konkurencí ze strany levnějších značek patřících do koncernu VW.

Škodovka těží ze svého postavení

Celé to je tedy jen o tom, že koncern VW vidí v pozici škodovky jistou výhodu. Může totiž používat a využívat veškeré moderní technologie VW, ale zároveň jí k tomu stačí mnohem levnější výroba i dělníci. Navíc, zatímco má být Škoda Auto v koncernu tou levnější značkou, která k němu přitáhne nové zákazníky, VW má být tou značkou, která je v koncernu udrží. A to se neděje.

Poté, co se všechny tyto informace dostaly na veřejnost, přehodnotil, tedy alespoň ve svém krátkém prohlášení, Volkswagen svá slova. Podle něj se žádné debaty o přesunu výroby Superbů nebo jiných modelů škodovky nevedou. Volkswagen se prý jen připravuje na velký příchod elektromobility a rád by upevnil svou pozici na trhu. Koncern se navíc vzpamatovává z aféry dieselgate, což je prý aktuálnější problém, který je potřeba důkladně vyřešit. Jak tohle vše dopadne, je tak jen a pouze v rukou šéfů koncernu, benevolenci zástupců VW a ostrých loktech manažerů škodovky.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV