Reklama
Archiv - Zprávy

BMW X2 sází na styl a dvouspojkovou převodovku

Početná rodina malých SUV má dalšího člena. Jmenuje se BMW X2 a vedle ostatních modelů chce být malým a stylovým společníkem pro mladší uživatele. Samo BMW už navíc říká, že jde o sportovně-aktivní kupé, ne klasický crossover či SAV. V Mnichově se tak X2 snaží ostřeji vymezit.
Zdroj: BMW AG

Nový model sdílí koncepci i platformu s klasickým BMW X1. Oproti němu je ale BMW X2 kratší i nižší o zhruba 7 centimetrů a na oplátku nabízí více stylu. V konečném důsledku tak s přihlédnutím k rozměrům jde spíše o zvětšený a oplastovaný hatchback - tedy klasický crossover. V očích BMW tomu tak ale není. Automobilka zdůrazňuje sportovnější charakter novinky, za nimiž stojí třeba zvětšené ledvinky, splývavá linie střechy nebo loga BMW na sloupcích, jež odkazují na legendární 3.0 CSL. Problematiku zařazení ale nechme raději stranou.

Daleko důležitější je totiž fakt, že nové BMW X2 přijíždí se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou, což by pro BMW mohlo znamenat citelný posun. Tato převodovka bude k dispozici pro základní model X2 sDrive20i s výkonem 141 kW. Označením sDrive20i se však nenechte zmást. Jelikož X2 stojí na modulární platformě UKL (stejně jako BMW X1), má i tento vůz pohon primárně předních kol.

Dvouspojka jen pro benzín

Následuje dvojice turbodieselových motorů s označením xDrive20d a xDrive25d s výkony 140 a dokonce 170 kW. Tato provedení ale budou již kombinována s klasickou osmistupňovou převodovkou s hydrodynamickým měničem, která má za cíl lepší efektivitu a snížení škodlivých emisí. V novém roce by pak měl dorazit i základní motor sDrive18i s výkonem 103 kW a nejslabší benzínová čtyřkolka s výkonem 141 kW a označením xDrive20i. Oba tyto motory budou mít opět sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku.

Nabídka příplatkové výbavy by měla být podobná jako u BMW X1. Je ale pravdou, že BMW chce s X2 zasáhnout klientelu s citelnějším apelem na vzhled a styl. Automobilka tak vedle klasických vymožeností připravila i několik speciálních laků a vzhledových paketů, které budou odlišeny v nápaditých detailech.

Cena nejlevnější současně dostupné verze začíná těsně pod jedním milionem, na částce 997 100 Kč. Za nejsilnější diesel xDrive25d bez příplatkové výbavy pak zaplatíte 1 142 700 Kč.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
0
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV