Reklama
Archiv - Zprávy

BMW má nové centrum pro vývoj autonomní jízdy

BMW oficiálně otevřelo svůj kampus pro autonomní jízdu v Unterschleißheimu nedaleko Mnichova.
Zdroj: BMW

Před 15 měsíci bylo u BMW Group rozhodnuto o sjednocení vývoje pro oblasti konektivity vozidel a autonomní jízdy pod jednu střechu. Kampus na ploše 23 000 metrů čtverečních, určený pro 1 800 zaměstnanců, vznikl v rekordně krátké době. Umístění nového centra je optimální z hlediska dopravní infrastruktury, blízkosti hlavního výzkumného a vývojového centra a také napojení na dálnice. BMW Group hodlá v novém kampusu dále zintenzivnit vývoj systému pro plně automatizovaná vozidla, takže bude přijímat IT specialisty a softwarové inženýry z oblastí umělé inteligence, učení strojů a datové analýzy.

Nová propojená prostředí

Nové centrum pro vývoj autonomních systémů bylo navrženo v duchu přístupu „nového propojeného prostředí“. To znamená, že se jedná o otevřený prostor, který je ale inteligentně a flexibilně rozdělený jak v sekci kanceláří, tak ve víceúčelových prostorách a kreativních místech. Přínos tohoto přístupu pro vývojové experty je zřejmý: více flexibility a efektivity, vysoká úroveň oddělenosti, a přitom malé vzdálenosti. To znamená, že například softwarový inženýr může v novém kampusu čerstvě napsaný kód vyzkoušet přímo v automobilu, který je jen nedaleko od něj.

BMW Group je první společností automobilového průmyslu, která systematicky zavádí metody pro rychlé způsoby práce v celé oblasti vývoje. V tomto případě se jedná o systémy pro autonomní jízdu, stejně jako asistenční systémy, a to jak pro vývoj samotný, tak pro přípravu těchto systémů pro sériovou výrobu. Právě rychlé způsoby práce jsou základem pro zajištění budoucího vývoje.

Otevřená vnitřní struktura kampusu vytváří podmínky pro vzájemnou podporu různých týmů, a tím vede ke zdokonalování jednotlivých procesů při vývoji software. Jednotlivé týmy jsou tvořené různými specialisty, takže dochází ke spojování rozmanitých schopností. Díky tomu jsou tyto týmy schopné řešit úkoly komplexně a nezávisle až do finální fáze. Vysoká míra flexibility umožňuje týmům rychle a efektivně reagovat na nové požadavky.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV