Reklama
Archiv - Zprávy

BMW M Performance Parts Concept míří do Goodwoodu

Koncept BMW M Performance Parts Concept se představí ve světové premiéře 12. června na festivalu rychlosti v Goodwodu (Velká Británie), kde se postaví na start závodu do vrchu.
Zdroj: BMW

Díly M Performance Parts vyjadřují sportovní vzhled, ale současně také vylepšují jízdní dynamiku. Nový koncept BMW M Performance Parts Concept, postavený na základech BMW M2, ukazuje prostřednictvím důsledného snižování hmotnosti o více než 60 kg na další posun sportovního stylu směrem ke světu závodních vozů. Vše je dále podpořeno optimalizovanou aerodynamikou. Koncept BMW M Performance Parts Concept je prezentován v matně černé barvě Frozen Black se zlatými M Performance polepy a nápisy. Pocit exkluzivity v interiéru společně s dalšími zlatými detaily zdůrazňuje Alcantara a karbon.

Kromě již dostupných M Performance dílů, které jsou k dispozici, nabízí koncept BMW M Performance Parts Concept exkluzivní koncepční prvky. Výsledkem je nižší hmotnost a z ní vycházející ještě lepší jízdní dynamika. Mimořádně důležitou roli sehrálo použití uhlíkových vláken. Tento materiál je extrémně pevný, ale mnohem lehčí než standardní komponenty. Výrazná karbonová maska chladiče se zlatou linkou skvěle doplňuje karbonovou kapotu, která oproti standardní kapotě snižuje hmotnost o 8 kilogramů. Přední karbonové blatníky snižují hmotnost vozu o tři kilogramy a také zlepšují aerodynamiku. Individuální vzhled je také patrný na karbonových spodních hranách předního nárazníku a na křidélkách v zadní části bočních nástavců prahů, které se vyznačují zlatými linkami. Působivá je čirým lakem lakovaná karbonová střecha, která snižuje hmotnost vozu o dalších šest kilogramů a posouvá jeho těžiště blíže k vozovce. Kompletní sada kovaných 19“ kol z lehké slitiny v matně zlatém provedení s polozávodními pneumatikami je o šest kilogramů lehčí než standardní kola. Nápadnou zadní část tvoří karbonové víko zavazadlového prostoru, které je o pět kilogramů lehčí než standardní díl. Karbonový snižuje hmotnost vozu o 0,5 kg a také zlepšuje aerodynamiku.

Závodní prvky můžeme vystopovat také v interiéru. Sportovní atmosféru uvnitř konceptu vytvářejí uhlíková vlákna a alcantara. Karbonová sportovní sedadla se zlatým prošíváním zaručují vedení těla i při dynamické sportovní jízdě. Sedadla jsou čalouněna alcantarou a pro snazší nastupování na zadní sedadla mají sklopná opěradla. Jsou také o devět kilogramů lehčí než standardní sportovní sedadla. Alcantara je také hlavním znakem odlehčených zadních sedadel, které snižují hmotnost vozu o dalších 13 kilogramů

Pro dokonalou přilnavost i při ostré sportovní jízdě, je koncept vybaven výškově stavitelným podvozkem umožňujícím regulaci světlé výšky až o 20 milimetrů. Technologie tlumení je nezávisle stavitelná ve dvanácti různých stupních komprese a šestnácti různých stupních odskoku. V souladu s barvou karoserie konceptu jsou pružiny podvozku M Performance vyvedeny v černé barvě, stejně jako třmeny 18“ brzd. Úspory dalších 14 kilogramů bylo dosaženo použitím lehčího akumulátoru BMW. 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV