Reklama
Archiv - Zprávy

BMW je připraveno na sezonu č. 5.

Závodní vůz i tým, s nímž BMW vstoupí do 5. ročníku šampionátu ABB FIA Formula E, je připraven. Oddělení BMW i Motorsport v mnichovské budově BMW Welt představilo nový závodní monopost BMW iFE.18 a nový závodní tým BMW i Andretti Motorsport.
Zdroj: BMW

Pro plně elektrický závodní vůz bylo hnací ústrojí vyvinuto s využitím odborných znalostí stejných inženýrů, kteří pracovali na BMW i3. Na projektu Formule E úzce spolupracují BMW i a BMW Motorsport, čímž zintenzivňují přenos technologií mezi vývojem produkčních automobilů a světem automobilových závodů. Dva závodní monoposty BMW iFE.18, které budou od prosince pod hlavičkou týmu BMW i Andretti Motorsport závodit po celém světě v rámci šampionátu Formule E, budou pilotovat tovární jezdci BMW António Félix da Costa a Alexander Sims.

V BMW iFE.18 se spojuje průkopnický duch, inovace a technologické znalosti BMW Motorsport a BMW i. Znalosti a zkušenosti inženýrů BMW i ze sériové výroby vyústily v pohonnou jednotku nového monopostu Formule E. Částečně jsou využívány stejné výrobní závody, jako v případě BMW i3. Spolupráce mezi motoristickým sportem a sériovou výrobou funguje jako účinný koloběh. Poznatky z Formule E se dostanou přímo do vývoje budoucích sériových pohonných jednotek nových modelů BMW i.

Design monopostu BMW iFE.18 je definován městským kontextem Formule E. „Závody Formule E se konají na úzkých okruzích v centrech měst a my jsme zjistili, že na rozdíl od většiny jiných závodů diváci vozy vidí většinou zblízka a seshora,“ řekl Michael Scully, šéfdesignér BMW Motorsport. „Chopili jsme se této unikátní konstelace a s návrhem designu jsme začali v horní části kapotáže, kde se nachází hlavní schéma ,válečných barev‘ monopostu BMW iFE.18.“

Ikonické modré a bílé čtvrtiny loga BMW jsou základem kompozice a při pohledu na BMW iFE.18 se nacházejí na všech jeho klíčových místech. Střídající se části kontrastních barev a tvarů poskytují v závodních rychlostech maximální viditelnost a díky nim je tento monopost nezaměnitelným BMW. Odvážný asymetrický design využívá také funkčního, matně černého kokpitu, který je k vidění u „válečných barev“ letošních závodních automobilů BMW M Motorsport. Barevný přechod, sahající od světle modré v přední části po tmavě modrou na

zádi, vyjadřuje pohyb a změnu, tedy relevantní témata v kontextu elektromobility. Součástí designu je propojená grafická síť modrých a fialových „žilek“, které představují přírodní barvy surové elektřiny, probíjející celým BMW iFE.18. Občasné fialové „synapse“ se směrem k motoru BMW i množí. BMW iFE.18 je tedy doslova z každého pohledu jiné.

Dva monoposty BMW iFE.18 budou do závodů nasazeny pod hlavičkou týmu BMW i Andretti Motorsport, jemuž „velí“ Roger Griffiths. Griffiths a tým Andretti Autosport, vlastněný Michaelem Andrettim, si s sebou přináší bohaté zkušenosti ze závodů Formule E. Americký tým se od roku 2014 zúčastnil všech závodů Formule E.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV