Reklama
Archiv - Zprávy

BMW iFE.18 pro šampionát Formule E vstupuje do další fáze vývoje

„BMW iFE.18 pro BMW iNEXT“ - tento nápis má na sobě nový závodní vůz BMW i Motorsport, určený pro mistrovství světa Formule E.
Zdroj: BMW

Vůz se poprvé ukázal v prostorách centra BMW a MINI Driving Academy v Maisachu nedaleko Mnichova. K jeho pohonu je připraven zcela nově vyvinutý motor BMW, který byl navržen přímo pro tento druh automobilových závodů. Vznikl na základě intenzivní spolupráce inženýrů BMW i z oddělení sériové produkce a techniků BMW Motorsport. Za volant prvního elektrického závodního vozu BMW usedl Tom Blomquist.

„BMW iFE.18 je pro naši společnost přelomovým vozem,“ vysvětluje Jens Marquardt. „Po měsících vzájemné spolupráce inženýrů z divize sériových a závodních vozů nyní sledujeme výsledek jejich práce v akci. Projekt Formule E představuje nejintenzivnější přenos technologií mezi oddělením sériových a závodních vozů. Každý, kdo se do vývoje zapojil, přinesl svůj díl do života přístupu označovaného ‚TechLab for BMW i‘. Již nyní se velmi těším, až uvidím tento vůz poprvé závodit v barvách BMW i Motorsport během 5. sezony šampionátu Formule E.“

Srdcem vozu BMW iFE.18 je nová poháněcí soustava BMW. Budoucí společný podvozek pro šampionát Formule E se představil v březnu na autosalonu v Ženevě. Již nyní je možné uvést několik zajímavých srovnání výkonnosti nového motoru pro Formuli E ve srovnání se sériovým motorem používaným v BMW i3. Závodní motor je o 50 procent lehčí, o 66 procent kompaktnější a disponuje o 100 procent větším výkonem. Současně dosahuje čtyřnásobných otáček ve srovnání se svým sériovým protějškem.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV