Reklama
Archiv - Zprávy

BMW Brilliance Automotive rozšiřuje továrnu v Číně

BMW Group pokračuje v expanzi v oblasti elektromobility. Pouhých sedm měsíců po otevření čínské továrny na baterie zahajuje společný podnik BMW Brilliance Automotive (BBA) další etapu rozšíření své továrny.
Zdroj: BMW

Druhá fáze centra pro výrobu vysokonapěťových baterií bude produkovat pátou generaci baterií systému eDrive od BMW, která bude poprvé použita v čistě elektrickém BMW iX3, jehož výroba bude od roku 2020 probíhat v továrně společnosti BBA v Dadongu.

Čína je pro BMW Group největší samostatný trh a současně udává světové trendy v elektromobilitě. BMW Group má pro čínské zákazníky připraveno šest elektrifikovaných modelů, což je nejvíce ze všech prémiových výrobců. BMW Group v roce 2017 v Číně více než zdvojnásobila prodej elektrifikovaných modelů a pro rok 2018 se očekává další navýšení prodejů. Již dříve se v letošním roce v továrně BBA v Dodangu začala vyrábět plug-in hybridní verze BMW řady 5.

Výroba plně elektrických vozidel je integrovaná do stávajícího výrobního systému

BMW Group se zaměřuje na elektromobilitu. Továrna v Lipsku začala plně elektrické vozy BMW i3 vyrábět v roce 2013. BMW Group v současnosti vyrábí plug-in hybridní modely na stejných linkách jako vozy se spalovacími motory v deseti továrnách po celém světě. V Německu má společnost tři továrny na baterie a v USA a Číně jsou další továrny, zásobující bateriemi lokální produkci. V budoucnu bude výroba čistě elektrických vozidel plně integrována do existujících výrobních struktur. Navíc má BMW Group navržené dvě základní flexibilní platformy, na nichž jsou postaveny všechny modely a druhy poháněcích soustav. Díky tomu se dokáže ve výrobě rychle a ve značném rozsahu přizpůsobit poptávce zákazníků po celém světě.

Společný podnik BMW Brilliance Automotive (BBA)

Společný podnik BBA Brilliance Automotive byl založen v roce 2003. Během 15 let se z něj stal jeden z nejúspěšnějších prémiových výrobců automobilů v Číně, pod nějž spadá také vývoj. V roce 2017 vzniklo v továrnách Tiexi a Dadong téměř 400 000 vozů určených pro čínský trh. Maximální kapacita obou závodů dosáhne v roce 2019 úrovně 520 000 vozidel. Od roku 2009 společný podnik investoval přes 6,7 mld. eur do továren BBA a zaměstnává více než 16 000 lidí. V roce 2014 BMW Group a Brilliance China Automotive Holdings Ltd. rozšířily smlouvu o společném podniku a prohloubily svoji spolupráci. Rozšířená smlouva je platná deset let, od roku 2018 do roku 2028.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV