Reklama
Archiv - Zprávy

Bláznivý Japonec si dal do Rolls-Royce motor ze staré Toyoty

Dokonale tichý a kultivovaný dvanáctiválec je neodmyslitelnou součástí kouzla Rolls-Royce Phantom. Normálního člověka by nikdy ani nenapadlo, že by to mohlo být jinak. Jenže existuje muž, který překročil všechny myslitelné hranice.
Zdroj: Through The White Glasses

Asi nebudete překvapeni, když řekneme, že tenhle Rolls-Royce má svou domovinu v Japonsku. Nikde jinde totiž nemůžete na ulici potkat tolik bizarních, ale dokonale vyladěných strojů. Proto se díky videu přesuneme do nočního Tokia, kde žije fotograf, novinář a carspotter Dino Dalle Carbonare. Dino už nějakou dobu slýchal o tom, že po Tokiu má jezdit hodně zvláštní Phantom, ale dlouho na něj neměl štěstí. A pak se s ním konečně potkal tváří v tvář a nestačil se divit.

Ono totiž, když se řekne Rolls-Royce Phantom, většinou si všichni vybavíme luxusní interiér, elegantní tvary karoserie a silný, ale distingovaný dvanáctiválec pod kapotou. Ale jak už jsme řekli, Japonci prostě dělají všechno tak nějak jinak. Odvážněji. Proto se asi není čemu divit, že původní agregát pod dlouhou kapotou nenajdete.

Cestu si sem našel motor s označením 2JZ. Pokud jste se právě začali potutelně usmívat, pak asi víte, že to znamená vysokootáčkový agregát, který standardně najdeme v legendární Toyotě Supra. Jde o řadový šestiválec o objemu 3 litrů, který Toyota poprvé použila v roce 1991. Motor má hodně dobrých vlastností, ale jedna z těch nejzajímavějších je jeho schopnost vydržet i úpravy pořádně zvyšující výkon. V tomto případě majitel sáhl po dvojím nastavení agregátu, přičemž v tom prvním disponuje výkonem 600 koní a v tom druhém rovnou 900 koní. Lordi na ulicích Londýna by z něčeho podobného asi měli šok, my jsme ale nadšení. Moc hezky odvedená práce! :)

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV