Reklama
Archiv - Zprávy

Besip v narozeninovém videu varuje před masturbací za volantem

Na silnicích to občas vypadá jako na bojišti, a tak se Besip už 50 let stará o to, aby vůči sobě řidiči byli více ohleduplní, aby se věnovali řízení a nestarali se o vše kolem. Jenomže poslední video Besipu je takové, řekněme, zvláštní.
Zdroj: Besip

Určitě si pamatujte na starší sérii videí, která dostala název Nemyslíš, zaplatíš. Celkem realisticky ukazovala drsné dopravní nehody, jejich příčinu, a nakonec i smutný následek. Režie se tehdy ujal Filip Renč a o finance se postaralo Ministerstvo dopravy. Ale ačkoliv měl tento projekt celkem úspěch, ministerstvo na jeho pokračování odmítlo dát další finance a vše skončilo u ledu. Možná i kvůli ne příliš zodpovědnému řidičskému chování samotného režiséra. Proto se alespoň Besip snaží čas od času udělat krátké video nebo alespoň kampaň, která má řidičům připomínat, že za volantem se mají věnovat jen a pouze řízení.

Bohužel podle statistik to ale někteří stále nechápou. Od začátku letošního roku až do konce července se na našich silnicích stalo 58 tisíc dopravních nehod, při kterých zemřelo 275 osob. Nejčastější příčinou nehod se stalo právě nedostatečné věnování se řízení, které policisté klasifikovali v 9 724 případech. Na druhém místě je s 5 334 případy špatné couvání nebo otáčení se v provozu.

Trapnost nadevše

Besip se ve svém nejnovějším videu zaměřil právě na to, čemu všemu jsou někteří řidiči schopni se za volantem věnovat. Je v pořádku, že se takto upozorňuje na používání mobilu za jízdy. Už ale nerozumíme, proč je do stejné kategorie jako četba nebo právě mobilní telefony zařazena i malá svačina nebo uspokojení jistých potřeb. Samozřejmě souhlasíme, že takové potřeby je lepší nechat na doma, a nakonec i ten oběd lépe chutná u stolu a z talíře. Opravdu je ale potřeba snažit se za každou cenu o humor, když i slepý vidí, že vše sklouzává do trapného ticha?

Reklama, respektive původně zamýšlené bezpečnostní video, asi chtělo vtipně poukázat na řidičské neřesti, ale výsledek bohužel vypadá, jako kdyby vypadl z minulého století. A to jak technicky, tak obsahově. Možná by to příště místo hloupého pokusu o humor to chtělo popřemýšlet nad tím, jak řidičům co nejrealističtěji ukázat důsledky jejich nebezpečného chování na silnicích. To bohužel funguje nejlíp.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV