Reklama
Archiv - Zprávy

Bentley Bentayga s rekordem na Pikes Peaku

Bentley Bentayga prokázal svůj sportovní potenciál. V legendárním závodě do vrchu „Pikes Peak International Hill Climb“ vylepšil dosavadní rekord v kategorii sériově vyráběných SUV.
Zdroj: Bentley

Dvojnásobný vítěz závodu na Pikes Peaku Rhys Millen projel s vozem Bentayga trať o délce 19,99 kilometru – s převýšením téměř 5 000 stop (1 524 metrů) a 156 zatáčkami – za 10:49.9 minuty, průměrnou rychlostí 107 km/h, čímž vylepšil dosavadní rekord o necelé dvě minuty. Bentley Bentayga, který stanovil nový rekord, je poháněn motorem W12 s výkonem 600 k a točivým momentem 900 N.m a je vybaven adaptivním vzduchovým odpružením, aktivním systémem stabilizace náklonu karoserie s elektricky ovládanými příčnými zkrutnými stabilizátory (systém pracuje s napětím 48 V) a brzdovou soustavou s keramickými kotouči vyztuženými uhlíkovými vlákny.

Standardní sériově vyráběný model Bentayga musel podstoupit jen minimální změny, aby splňoval předpisy. V předu byla namontována závodní sedadla, zatímco zadní sedadla byla demontována a do vozu byl namontován ochranný rám pro případ převrácení a hasicí systém. Pneumatiky byly vybrány z produktové řady Pirelli, splňující bezpečnostní standardy amerického ministerstva dopravy (DOT), a vůz byl vybaven sportovní výfukovou soustavou Akrapovic v sériové specifikaci. Ve všech ostatních ohledech byl vůz pro Pikes Peak standardním modelem Bentayga s lakem „Radium Satin“ a sadou černých vnějších doplňků Black Specification s díly z uhlíkového kompozitu.

Rekord oslaví limitovaná edice                                         

Bentley oslavuje rekordní jízdu novou limitovanou edicí modelu Bentayga. Její výroba je přísně omezena na pouhých deset vozů. Limitovaná edice Pikes Peak Bentayga je ručně vyrobená divizí Mulliner, jež má ve společnosti Bentley na starosti zakázkovou výrobu.

Limitovaná edice Pikes Peak Bentayga je vybavena řadou prvků. Karoserie může být lakována buď tmavě černým odstínem „Beluga“, nebo odstínem „Radium“. Vnější vzhled doplňují 22“ kola s individualizovanou dvoubarevnou povrchovou úpravou v odstínu „Beluga“ s ozdobnými prvky „Radium“. Paket „Black Specification“ nahrazuje veškeré chromované prvky vnější výbavy leskle černými díly, které jsou doplněny předním spoilerem, bočními prahy, difuzorem a zadním spoilerem z uhlíkového kompozitu. Přední blatníky zdobí decentní motiv Pikes Peaku.

Vnitřní výbava „Mulliner Design Colour Split“ obsahuje ozdobné prvky v odstínu „Key Lime“, kůži „Beluga“ a doplňkové plochy z Alcantary ve výplních dveří a na sedadlech. Volant a páka voliče jsou rovněž obšity Alcantarou a strop je čalouněn technickou tkaninou „Eliade“. Ozdobná obložení z uhlíkového kompozitu zdobí logo Pikes Peaku. Interiér završují číslované prahové lišty Pikes Peak.

Pikes Peak Bentayga má pod kapotou stejný motor a podvozkové systémy jako rekordní vůz. Motor Bentley W12 6,0 litru Twin Turbo poskytuje největší výkon 600 k a maximální točivý moment 900 N.m. Hnací síla je přenášena na vozovku prostřednictvím osmistupňové samočinné převodovky ZF a trvalého pohonu všech kol. Dokonalou rovnováhu mezi kultivovaným jízdním komfortem a optimální kontrolou pohybů karoserie zajišťuje kombinace adaptivního vzduchového odpružení a jedinečného systému Bentley Dynamic Ride, který se stará o aktivní stabilizaci náklonu karoserie prostřednictvím 48V systému s elektrickým ovládáním příčných zkrutných stabilizátorů. Výbavu vozidla doplňuje sportovní výfuková soustava Bentayga a paket Touring Specification.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV