Reklama
Archiv - Zprávy

Balkánská jízda bere do Zaječích!

Máme funkční minikaravan, ovšem ne plně funkční auto. Čekáme do pondělí na novou řídící jednotku, která snad plnohodnotně zprovozní v MINI Countrymanu tažné zařízení. Trávit čas v Brně ovšem “Expedice Balkán” nehodlá. Čas využijeme pro test minikaravanu a tak bereme do zaječích. Doslova a do písmene.
Zdroj: Autosalon

Moravskou metropoli opouštíme pozdě večer. Míříme směr nádrž Nové Mlýny. Minikaravan táhne půjčené BMW X5. Počítám, že se uchytíme v jednom z mušovských kempů. Jaké mě však potkalo postkomunistické překvapení.

V prvním tábořišti nás paní vyhodila slovy: “Plno, nevlezete se!” Ve druhém unavevá recepční zabrblá: “ Něco tam je, ale místo je jen v týhle zóně” a ukázala na fotku, ze které by nebyl moudrý ani Kolumbus. Trumpa na ty vaše mušovský kempy! Teprve třetí pokus vyšel. Dovedl mě k němu můj největší cestovatelský přítel - Google.

Reklama

Minikaravan parkuju v minikempu jednoho z vinařství v obci Zaječí. Když zavřete oči a nevnímáte češtinu, jako byste se ocitli někde ve Francii. Skvělý plac, ale hlavně nečekané soukromí. Holčičky okupují minikaravan, já vařím večeři, kupuju víno s etiketou zajíce a vím, že tady zůstaneme celých těch pět čekacích dnů, než dorazí náhradní díly pro MINI z centrálního skladu.

Reklama

Podařilo se vyřešit i problém s disky kol. Obvolal jsem všechny obchodníky s alu-koly v Čechách a na Moravě, a i když výsledek zněl ”bílý design ve vašem rozměru nemáme”, vyřešil se problém volbou kol s rovným designem paprsků. Ten do bílé barvy polepili naši přátelé z brněnské pobočky WrapStyle. Není to tak dokonalé jako výroční disky O.Z., ale vyšší bere. Jsem spokojen. Usínám v minikaravanu a zítra vám moje záda na těchto stránkách prozradí, jak rovně si odpočinuly.

Autor článku: expert Josef Vrtal

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV