Reklama
Archiv - Testy

Bacha na lízátko!

Natočit na mobil, jak to rozpálíte na 280 km/h na letišti, což BMW M4 Competition hravě zvládne, by uměla i moje pětašedesátiletá máma. Ověřit, zda 450koňové kupé je supersportem pro každý den, je ale úplně jiný příběh.
Zdroj: Autosalon

Hvězda internetu – BMW M4 Competition

Jak získat pozornost na sociálních sítích? Vyfotit se s exotickou kráskou, exotickou krajinou anebo s exotickým autem. Automobilovou exotiku udělal z ,,obyčejné“ M4, kterých jezdí po našich silnicích desítky, balíček M Performance Parts, zelená metalíza a černé disky 20“ . Tohle chceš mít na plakátu nad postelí, svézt se s tím, nebo se aspoň nechat povozit na sedadle spolujezdce. Však taky firemní tuning vystřelil cenovku blízko BMW M850i (https://cool.iprima.cz/bmw-m850i-xdrive). Osmička čtverku převálcuje ve všech parametrech až na dvě výjimky: vzhled a divokost. To první je zřejmé na první pohled, k tomu druhému se dostaneme…

Reklama

Maximální rychlost: 30 km/h (300 km/h)! - BMW M4 Competition

Chcete někoho vystrašit? Svezte ho v posílené M4! Dostane, slovy palubního počítače, přímou odezvu, direkt na solar plexus! Nepřeháním. Režim Sport+, řazení do manuálu, počkám, až se třílitrové twinturbo zahřeje a prásk! Kvalty točím přes šest tisíc, skoro nestačím pádly řadit. Každý přeřazení je kopanec a rámus, jak kdybych řídil Nascar. A ten grip! Což ovšem znamená, že na zvlněné dálnici se umí pořádně zhoupnout! Není divu že syn kolegy Honzy (Říhy) se při plné akceleraci rozbrečel. Mně bylo, hochu, taky k pláči. Když sem kličkoval mezi dírami, 50 byla, kvůli hrbolaté silnici, nedosažitelná rychlost a nejeden ,,kolega“ motorista mě v centru Prahy s chutí vytroubil  

Šup s ním do (patrové) garáže! - BMW M4 Competition

Umí jezdit do desíti litrů, kufr i zadní sedadla má velkorysejší než pětidvířko nižší střední třídy. Není problém instalovat dvě dětské sedačky za sebe, standardní adaptivní podvozek z vás nevytřese duši. Zacouvám do garáže a balíme, rodinko, na výlet! - Ouha, párcentimerový nájezd znamená pro přední lízátko nepřekonatelnou překážku. Volím tedy parkovací dům, kde měly nedávno sraz hypersporty. Nikdo ho neukradne. Kde beru jistotu? Nájezd ok, ale sjet k výjezdu několik pater je téměř nemožné. Zloděj by tady uvíznul, nebo by musel mít M4 extrémně ,,v ruce“ a ještě mít odhodlání se pořádně zapotit. Inu BMW M4 Competition Coupé není pro každého, ale přiroste vám k srdci!!    

Reklama

Autor testu: expert Daniel Dítě

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV