Reklama
Archiv - Zprávy

Automobilka Volvo na výstavě Automobility LA nevystaví žádný automobil

Automobilka Volvo Cars přichází na letošní ročník výstavy Automobility LA se světovým prvenstvím - nebude zde prezentovat ani jeden vůz. Místo toho zde hodlá představit svou vizi, jež by měla nově definovat podstatu automobilu.
Zdroj: Volvo Cars

Již od samotného počátku tradice autosalonů byla vždy centrem pozornosti auta vystavená na otočných pódiích nebo tajemně zahalená hedvábnou plachtou. Nicméně osobní vozy se mění a s nimi i celý automobilový průmysl, takže je přirozené, že se mění také očekávání lidí, kteří auta používají. Automobilka Volvo Cars chce na výstavě Automobility LA právě na tyto změny reagovat.

Návštěvníci se na výstavě u Volva auta nedočkají

Automobilka jako důvod uvádí také, že způsob, jakým zákazníci vnímají značku, je dnes mnohem důležitější než lesk chromu, luxusní kožené čalounění nebo výkon udávaný v koňských silách. Z toho důvodu najdou návštěvníci stánku Volvo v jeho centrálním prostoru, kde budou očekávat vystavený vůz, prosté, leč překvapující prohlášení: „Toto není auto.“

„Při přípravě stánku na veletrhu Automobility LA zohlednili naši organizátoři přelomové období, jímž naše průmyslové odvětví prochází,“ uvedl Mårten Levenstam, který je ve společnosti Volvo Cars zodpovědný za produktovou strategii. „Chceme dát jasně najevo, že nás zajímají postřehy spotřebitelů a chceme s nimi zahájit diskuzi na téma budoucnost mobility. Proto jim nenabídneme koncepční vůz, ale budeme s nimi raději o koncepčním voze vést dialog. Je zřejmé, že letos nezískáme cenu „nejlepší model výstavy“, ale nemáme s tím žádný problém, protože zde nejde o přehlídku aut.“

Mimo svého odvážného prohlášení předvede automobilka celou řadu interaktivních prezentací, jejichž úkolem bude představit služby vycházející z konektivity. Patří sem například doručení zásilek do vozu, sdílení vozu nebo vize autonomního řízení ztělesněná konceptem Volvo 360c a předplacené služby Care by Volvo.

„Naše průmyslové odvětví se mění. Místo abychom jen vyráběli a prodávali auta, chceme našim zákazníkům raději nabídnout skutečnou svobodu cestování, které bude probíhat dle své volby, ekologicky a bezpečně,“ prohlásil generální ředitel společnosti Volvo Cars Håkan Samuelsson. „Nabízíme našim zákazníkům přístup k vozu, jehož součástí jsou nové atraktivní služby, které budou mít zákazníci k dispozici, kdekoli a kdykoli budou chtít.“

Společnost Volvo Cars upřímně věří v sílu strategických partnerství. Prostřednictvím své spolupráce s dobře zavedenými technologickými společnostmi, jako jsou Amazon, Google nebo Nvidia, i s talentovanými technologickými nováčky, mezi něž patří společnosti Luminar či Zenuity, automobilka Volvo jasně demonstruje inovativní interakci s novými typy partnerů.

Automobilka Volvo Cars má v plánu nabízet v polovině příštího desetiletí polovinu ročního objemu prodeje ve formě plně elektrických vozidel; třetina z nich budou vozidla s autonomním řízením, přičemž hodlá uzavřít více než 5 milionů přímých spojení se spotřebiteli.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV