Reklama
Archiv - Zprávy

Auto z obří 3D tiskárny vypadá... plastově

Když máte na hraní největší 3D tiskárnu na světě, samozřejmě začnete zkoušet, co dokáže. A dřív nebo později vás napadne vytisknout dům nebo auto. Projekt AMIE spojil obojí dohromady.
Zdroj: Oak Ridge Laboratory

Tým Národní laboratoře Oak Ridge ve Spojených státech s pomocí největší 3D tiskárny světa vytvořil kombinaci malého obydlí a elektrického SUV. Domek i auto sdílejí společnou elektrickou stanici a dokážou se vzájemně nabíjet. Auto může pomáhat domu s napájením v noci, zatímco přes den zase energie ze solárních panelů na střeše obydlí nabíjí baterie vozu. Jde tedy o podobný princip, na kterém již nějaký čas pracuje také Tesla.

Obří tiskárna vyprodukovala pro výrobu domu a auta přes 10 tun materiálu. Dům tvoří vytištěné díly z 80 procent a jeho výroba trvala 4 týdny, auto je vytištěné ze 30 procent a jeho sestavení trvalo 20 hodin. Celé je to ale samozřejmě spíš ukázka budoucích možností, než že by šlo o hotový produkt.

Pokud se ještě výrazně zapracuje na designu a vlastnostech auta, třeba tomu začneme i fandit...

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV